| anonim_4396 a întrebat:

Uneori imi dau seama de ce pana la 18 ani nu ti se permit prea multe si decid mai mult parintii sau cica asa trebuie laughing. Am facut o prostie, m-am vopsit blonda, e blond natural din fericire! Am scapat usor, nu stiu ce faceam daca imi prindea un blond glaciar I don't want to see.
Vopseaua folosita de mine e permanenta, pot folosi cam peste 4-7 zile o vopsea semi-permanenta? Nuanta aceasta mi se pare stearsa si vreau sa revin la blond aramiu. Mentionez ca dupa a doua vopsire imi voi tunde vreo 4 cm din varfuri ca sa ma asigur ca nu am facut mare paguba.

Ps : dau stupid si nefolositor celor care cer fundita. :*

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Asteapta ceva *3-4 saptamani* pana se mai regenereaza parul un pic, si dupa poti incerca cu un nuantator mai inchis, si din nou peste vreo luna-2 poti incerca o vopsea permanenta,de culoarea aramie pe care o doresti.
in timpul asta foloseste multe masti. Mai ales ca te-ai vopsit blonda,renunta ceva vreme la tratamentele care presupun caldura,cum ar fi placa de par,ondulatorul,uscatorul de par. Lasa-ti parul sa se usuce singur,ca tot e cald afara.
Dupa fiecare baie,foloseste balsam pentru par,pentru a-l hidrata mai bine, apoi clateste cu apa rece *ajuta la regenerare*

Ai putea incerca sa-ti inchizi nuanta natural cu infuzii din frunze de nuc/urzica, ceai negru sau cu un sampon cu extracte de frunze de nuc de la Elmiplant.
Numai bine si noroc!:*

9 răspunsuri:
| loveinshadow a răspuns:

Este prea devreme pentru a agresa parul...asteapta cateva saptamani inainte de a te vopsi din nou. In timpul asta aplica ulei de ricin la radacini si cred ca iti vadiminua sensibilitatea cred ca sfaturi bune poti gasi pe internet. Sper ca te'am ajutat!

| PinkPanther a răspuns:

Asteapta vreo 2-3 saptamani inainte sa il torturezi iarasi, baga masti de par regenerante

| PetreConstanta a răspuns:

Mai bine nu mai da funda

| flowerpower12 a răspuns:

Cred ca potibig grin... funda?

| kikita99 a răspuns:

Da poti sa folosesti dar acum depinde de par daca se va arde sau nu daca ai un fir subtire se va arde usor daca emai gros nu se va arde prea mult

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@PetreConstanta, funda o dau utilizatorului care mi-a raspuns obiectiv la intrebare si m'a ajutat pe mine cel mai mult happy, este logic, scrie si in regulament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Biterphobia, pune'ma la incercare happy, nu ma doare mana happy.