| DiukOAlta a întrebat:

Urgent! Dau funda cum sa fac sa nu mi se vada mustata(is fata) nu o am prea mare dar nu vreau sa o epilez

Răspuns Câştigător
| Alice a răspuns:

Buna happy
Daca este doar puf nu are rost sa ti-o iei.Si eu cand eram mai mica eram foarte stresata ca mi se vede mustata si asa.si mi-am luat-o o data cu 'bigul'.si pfai ce mi s-a ingrosat dupa aia.Dar, dupa aia am inceput sa folosesc penseta si iti spun ca nu mi-o iau o data pe saptamana maxim.imi ajunge foarte mult si nici nu mai am atata mustata, numai cateva firicele, dar inainte aveam multa.

Deci ai incredere in mine! Merita penseta! pe mine nici nu ma mai doare de cati ani ma fac ...si chiar daca te doare putin, se merita.
In fond.cine te iubeste, te iubeste asa cum esti tu, pentru persoana ta!

Ai grija de tine, sarbatori fericite in continuare si sper ca ti-am fost de folos!:*
SAU uite am intrebat`o pe mama si mi-a zis CU apa DISTILATA.:*

23 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Poti sa o decolorezi cu apa oxigenata

| missbee a răspuns:

Poți s-o decolorezi... Și totuși poate ar trebui să iei în considerare epilarea definitivă, căci va fi destul de obositor să o decolorezi întruna.

| lunarwolf a răspuns:

Sincera sa fiu, nu cred ca exista alta solutie.
Cea mai buna varianta sa scapi de parul nedorit din unele zone e sa-l epilezi cu ceara. Scapi de el timp de vreo 2 saptamani. happy
Si sa stii ca nu doare chiar asa de tare. Cu timpul te obisnuiesti.
Iti poti cumpara,de asemenea,crema de la farmacie. Ai acolo si un buretel. Dupa ce o aplici si o lasi sa actioneze,o inlaturi cu buretelul.
Sau cu lama,dar apare foarte repede, intr-o zi.
Ai putea discuta cu mama ta sa te duca la un salon, ceva...

Sper sa-ti fi fost de ajutor. happy

| asya a răspuns:

O decolorezi!(exact cu aceeasi solutie cu care se decoloreaza parul) Asa facea o colega de la mine din clasa si nu i se vedea. Alta optiune nu ai, decat cea a epilatului!

| midnight a răspuns:

Poti sa dai cu fond de ten.nu-s de acord cu epilarea ptc o sa creasca si mai mare si o sa trebuiasca sa o tot epilezi.

| Mirruna a răspuns:

O decolorezi. cumperi decolorant pentru par si aplici pe mustata. ai intructiuni pe ambalaj happy.

| Dreamer a răspuns:

Te dai cu pudra?! straight face

| Shawty a răspuns:

Inceraca cu penseta asta o idee si alta si cea mai buna sunte benzile depilatoare cu ceara pentru fata (poti folosi si cele normale dar mai bune sunte cele speciale daca ai pielea sensibila); e gasesti in farmacii sau unele magazine la un pret sub 10 lei depinede (cele de la Farmec sunt sub 10 lei) le poti gasi si in Real. Pentru utilizare citeste instructiuniile si ca sa fie mai eficiente nu le incalzi in palma foloseste o lumanare gen pastila sa le incalzesti e mult mai usor si bun. Succes!

| xgeanina a răspuns:

Pai poti cu fond de ten thinking sau decoloreazo. Dar trebuie sa fsci asta mereu. Eu mi-o iau cu benzi depilatoare pentru fata si cu penseta uneori, daca o epilezi o sa ti se rareasca, nu doare asa tare. bafta:*

| Mariapopescu34 a răspuns (pentru xgeanina):

Merge cu fond de ten? daca ma dau doar in partea aia la mustață? si nu pe toată fața?

| dumiali1998 a răspuns:

Ia zeama de lamaie si las-o acolo 10 min...se va decolora si ar fi si mai bine sa dai cu apa oxigenata dupa tot asa ca sa se decolreze, asta daca nu vrei sa dai bani pe decolorant

| simona223 a răspuns:

Daca vrei sa ti-o iei mai bine ia-o cu ceara

Răspuns utilizator avertizat
| dydylush a răspuns:

Ia-o cu ceara.asa fac si euhappy.Ori iti dai cu fond de ten.dar cel mai bine sa o iei cu cearahappy

| emma_7432 a răspuns:

Cel mai bine da-o cu in spray care sa o decoloreze, intreaba la farmacii ca sunt. funda? love struck

| andrea_2949 a răspuns:

Dai cu fond de ten.

| Cookieahjkekdn a răspuns:

Vopsesteo.
am auzit ca apa oxigenata decoloreaza.big grin

| Nian a răspuns:

Incearca cu fond de ten.

| CatalinneWilliam a răspuns:

Fa`o cu penseta`hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine sa ti-o iei cu penseta, doare cand iti iei prima data 2-3 fire si dupa aia nu te mai doare. Iti spun un secret : maseaza`te inainte de a trage ca sa nu te mai doara. Mai bine ti`o epilezi, decat sa ti`o decolorezi dai bani degeaba pe decolorant si dupa aia nu rezolvi nimic, pentru. ca pana la urma tot trebuie sa o epilezi. NU face prostia cu big`ul ca iti creste mai mare si mai deasa si mai aspra. Sau poti incerca cu benzi de ceara nu iti mai creste o luna. O sa te doara la inceput dar dupa aia te obisnuiesti si merita happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faca si mine cauta o penseta in casa si penseaza-te ( nu e bine sa te pensezi daca nu ai 14 ani pentru ca iti creste mai rau mustata).

| alinanicoleta99 a răspuns:

:mm ciudat pai sate cu un luciu de buze ceva de genu