| PisoiashDragalash a întrebat:

URGENT! FUNDA! Mi-am patat o pereche de pantaloni de oja. Cum as putea scoate pata?

9 răspunsuri:
| Razeph a răspuns:

Vanish sau putina acetona pe vata si tamponat bine.

| butterflyone a răspuns:

Eu i-am pus la spalat, erau albi, si nu s`a dus pata straight face. Dar daca ai tai au alta culoare... Incearca cu vanish pentru pete.
Daca nu, incearca cu acetona... Cred ca ar trebui sa fie una mai puternica si mai buna...
Bafta!

| Fishy23 a răspuns:

Ai incercat cu acetona?

| trishluvsu a răspuns:

Daca ai da cu acetona fara sa freci nu ti-ar fi de mare ajutor, mai bine pui perwoll black magic si bagi la masina sau sare de lamaie fara sa freci;]

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Putin diluant, pe vată, ori acetonă. Freci putin, nu tare că-i rupi! Se rezolvă. De ce n-ai si tu grijă?

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Acetona

| vali1985 a răspuns:

Incearca acetona sau Vanish.

| Puffulets a răspuns:

Incearca cu acetonabig grin

| Solanoo a răspuns:

Incearca cu acetona daca nu iese spala-i cu vanish daca nu iese nici asa pune o oala cu apa si pantalonii in ea pune-i la fiert poate va iesi, dar e nasol k ai la pantaloni ai si fermoare nasturi alea alea. straight face
Am o alta solutiewinking baga-i la congelator sa inghete apoi cureti oja cu acetona vezi daca iese apoi incerici vanish si alte produse de curatat. Daca nu merge nici asa adio! puppy dog eyes
Bafta!
Sper ca te-am ajutat!