| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Sunt baiat de 13 ani si chiar daca fac dus in fiecare zi tot transpir si miros neplacut. Ce sa fac sa scap de acel miros de la subrat

9 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Te dai cu deodorant

| Evolution a răspuns:

In primul rand sa te speli cu gel de dus, iti recomand STR8 sau alte geluri de dus mai scumpe care isi fac efectul. Dupa sa te dai cu anti-pespirant in fiecare zi (inainte sa te speli bineinteles rolling on the floor ), eu alerg in fiecare zi si transpir mereu si nu miros a nimic rolling on the floor
Depinde si de tricou, daca ai un tricou de calitate proasta si imediat ce transpiri incepe sa miroasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce te speli, clateste cu apa in care ai pus bicarbonat (alimentar). Apoi, poti folosi deodorant. Nu folosi antiperspirant! Transpiratia neiesita se va transforma in furuncule. Nu cred ca vrei probleme.

| Okami23 a răspuns:

Te dai cu un deodorant mai special, unul de la farmacie. si eu am avut probleme cu transpiratia acum multi ani, transpiram foarte mult chiar si iarna. e o chestie de transformare adolescentina, corpul tau se transforma si apar diferite schimbari

| sparky34 a răspuns:

Foloseste un anti-perspirant.

| Eudaimonia a răspuns:

Stiu cum e mai aleas ca eu sunt FATA, iti dai seama cum ma simt dar incerc sa ma dau cu deodorante cat mai naturale, pana la 90% naturale si nu prea mai transpir sau miros.

| Agalloch a răspuns:

Apă+săpun

| Sirbu_Mario_1995 a răspuns:

Ai auzit de deodorant?

| Nicusor_3954 a răspuns:

Te dai cu deodorand mereu cand e cald si cand transpiri