| asdfghjklmnb a întrebat:

Urgent! Trebuie să scriu o compunere narativă pornind de la asemănarea bunicilor cu pădurea veche. Îmi dați măcar o idee...va rooog?! (scuzați-mă pentru categorie)

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Aminteste ca ambele categorii au cunoscut o perioada de evolutie.Amandoua poarta acum amprenta timpului pastrandu-si verticalitatea totusi.

3 răspunsuri:
| MiRuNiKaa a răspuns:

Pai ai putea a zici ca copacii ar fi vii si bunicii ar sta pe banca si ar ce povestesc copacii intre ei, cat de greu este sa fii batran, aici nu pui dialog povestesti. Apoi batranii ii aud si copacii ii invita acasa la ei in subteran acolo isi mai povestesc despre neptoi pe unde au ajuns, poti sa zici ca copilul copacilor a ajuns dulapul reginei angliei, si copilul batranilor a ajuns rege. sper ca te-am ajutat

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns (pentru MiRuNiKaa):

Cam de asta am nevoie si eu. Dar sa aiba legatura cu textul lui Marin Sorescu, Cautam o frunza. Ma ajuta cineva? Am postat si eu intrebarea asta. Funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copacii batrani trebuie taiati pentru a face loc celor tineri.