| anonim_4396 a întrebat:

Uscatorul de par are efecte daunatoare?

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Nu, dar arde parul. Eu am parul foarte lung si niciodata nu l-am uscat cu uscatorul. Si crede-ma ca arata mult mai bine happy

7 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Da, folosit la temperatura mare usuca parul. Iti recomand o solutie antitermica. Pulverizezi parul, lasi 2-3 minute si apoi il usuci. Se gaseste in magazine si la preturi accesibile.

| IrinaIvashkov a răspuns:

Nu, dar cand iti usuci parul e bine sa nu fie umed, adica sa fie cat mai putin umed si sa nu aiba apa in el parul.

| Himera a răspuns:

Da, mai ales daca il folosesti foarte des si aproape de par. Firul de par devine mai fragil, varful se poate despica. Cel mai bine ar fi sa-l folosesti in cazuri urgente si atunci sa il tii la o distanta de 30-40 cm fata de par, si apoi sa il dai cu o substanta hranitoare ( spre ex ulei de masline, doar pe varfuri).

| Rossey a răspuns:

Nu,dar daca-l folosesti foarte des, varfurile se vor toci si isi va pierde din volum. Daca-l folosesti de maxim 2 ori pe luna nu se intampla nimic. Fundita?

| BlueStar12 a răspuns:

Eu nu am avut probleme decat ca imi sta parul naspa daca il usuc cu uscatorul

| KiraVonHell a răspuns:

Are efecte daunatoare pentru firul de par il arde si se spicuie rau.
Nu il folosi!

| andreicly a răspuns:

Da! Folosit prea des si prea mult iti poate da dureri de cap si deteriorarea parului.