| ILoveSKRILLEX a întrebat:

Va rog ajutati-ma`! Am fruntea mica sih vreaus a`mi fac breton`waiting`
da m-am zice ca nu`mi sta bine ca am fruntea mica.``crying ii adv ca numa` aia pot avea breton care au fruntea mare...sad? sau daca nuh dati-mi cateva idei desp breton pentru frunte mica,,,

MS MULLT!:*:*

17 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu am fruntea ingusta, si uite-te la poza mea. ti se pare ca-mi sta rau?

| undercovergirl a răspuns:

Buna,

Si eu am fruntea mica, dar fiindca am tinut mortis sa mi fac breton, cei de la salon mi l-au facut asimetric aranjat in lateral.
http://styleshopper.ro/blog/tag/tunsori-asimetrice/ :)

| Seline a răspuns:

Intr-adevar un breton (ma refer la cel drept) nu te-ar avantaja din cauza fruntii inguste, insa poti incerca unul intr-o parte, lung pana la nas, arata foarte dragut.

| Anemona a răspuns:

Pai...acum cateva saptamani si eu am avut aceeasi problema.De mult vroiam sa imi fac breton dar nu aveam curaj pentru ca nu am fruntea tocmai lata.Pana la urma mi-am luat inima in dinti si am facut acest pas.Si ce crezi? nu imi pare rau deloc.Imi sta chiar binewinking. asa ca succes.incearca pentru ca nu ai ce pierde. daca nu arata bine il prinzi in clame dar nu cred

| TDGMeebu a răspuns:

Ai vazut cumva bretonul lui lady gaga in videoclipul "poker face"?

acela te`ar avantajawinking

inca un sfat big grin :

daca ai parul putin ondulat

foarte mult sau cat se poate de putin nu prea trebuie` sa-ti faciwinking pentru ca se va ondula si iti va sta oribilwinking

daca vrei sa-l faci cu placa in fiecare zi si sa-l arzi treaba ta big grin

Răspuns utilizator avertizat
| apalipis a răspuns:

Wellthinking
pentru cei cu fruntea mai mare.
da intr-adevar le-ar sta mai bine cu breton
dar depinde.
thinking
de exemplu eu am fruntea mica.laughing
si mi-am facut breton
si nu ma asteptam.
dar chiar imi sta bine; x
deci chestia cu bretonu nu e neaparat doar pentru cei cu fruntea marelaughing
dar depinde si de modelul fetei:p
eu ti-as spune sa te risti.sa vezi cum iti sta.
happy

| SexyChick a răspuns:

Si eu am fruntea mica de fapt am capul mic si multi imi ziceau sa nu imi fac breton ca nu o sa imi stea bine dar am riscat si mi-am facut un breton asimetric si crede-ma ca imi sta foarte bine chiar mai bine ca inaintetongue
depinde si de restul trasaturilor fetsei tale happy

| SexyChick a răspuns:

Si inca ceva daca nu iti place il poti prinde oricand cu o agrafa in cap happy

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Da... Fata ovala. In acest caz, te poti considera norocoasa. Poti purta practic orice tip de breton, de la unul drept, paralel cu sprancenele, pana la unul asimetric sau scurt.
Fata rotunda. Persoanele cu fata rotunda au, de obicei, fruntea ingusta, de aceea este indicat sa poarte bretonul mai lung, pentru a le conferi un aspect alungit. Bretonul asimetric sau cel pieptanat intr-o parte, cu volum, vor masca fata rotunda, alungind-o.
Fata patrata. Daca ai forma fetei patrata, iti poti indulci trasaturile alegand un breton lung si filat asimetric, insa, in general, bretonul nu este recomandat pentru aceasta forma a fetei.
Fata alungita. De aceasta data, rolul bretonului este sa creeze senzatia de latime. Poti opta pentru un breton asimetric sau pentru unul pieptanat in lateral.
Fata-diamant. Trebuie sa eviti tunsorile ce lasa fruntea descoperita, insa nu este cazul sa iti faci griji, chiar daca fata ta are aceasta forma, poti totusi experimenta o gama larga de coafuri, lungimi sau tunsori.

Cat de des pot folosi placa? Placa pentru indreptat parul nu vatameaza firul atat timp cat tii cont de niste reguli elementare. „Bretonul nu trebuie sa fie ud cand il indrepti. De asemenea, nu te opri pe o suvita mai mult de doua secunde, pentru ca se dehidrateaza mai mult decat ar fi necesar", spune hair-stylistul.

Daca trasaturile fetei tale sunt usor asimetrice, le poti armoniza apeland la bretonul in diagonala, ce traverseaza doar o parte din frunte

mama ta are dreptate
eu am baieti cu fruntea mica in clasa la mine si cu breton iar lor le sta penal:|.

mai bine ascult-o pe mama ta
aici depinde si la ce fel de breton de referi tu
eu ma refer la bretonul drept pentru baieti

siteuri gasite de mine cu breton pentru baieti cu fruntea mik =

http://www.tunsori-noi.com/files/images/Imagini-tunsori-29.jpg

http://emogirl.3xforum.ro/img/pics/emogirl.3xforum.ro/ok_702.jpg

pa:*pop

| Sasha_3991 a răspuns:

Nu este adevarat ca nu iti va sta bine pentru ca ai fruntea mica.Eu stiu ca iti va sta bine pentru ca am multe prietene si chiar si colegi care au si tot au breton!

| andreea_6295 a răspuns:

Pai poti incerca un breton pe toata cat mai des. cred ca ti-ar sta foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ai fruntea lu eminescu ca sa ai breton. in schimb, daca vrei un breton care sa te avantajeze, trebuie sa porneasca de cat mai sus, adica de cat mai aproape de crestetul capului, ca sa dea impresia ca ai fruntea mai lata. si astfel te-ar avantaja chiar si un breton drept. nu este asta o problema happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fatil intr-o parte si nu mai ai trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taiel intr-o parte! o sa-ti stea bine!

| lolipop_7294 a răspuns:

Eu zic ca depinde si de marimea fruntii dar depinde si de aspectul fetsei. oricum iti poti face si breton drept, dar poti sa ii dai si o forma potrivita pentru tine