| OanaVlad a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! Azi am tot pozat papusa mea monster high (draculaura in pijamale http://www.google.ro/......tp?/imgres r:12, s:0 ) si i s-a dat o suvita intr-o parte... am rugat-o pe sora mea care-si intindea parul sa i-l intinda si pe al ei si i s-a topit (intr-un fel...) parul :(( Arata foarte urat si nu stiu cum sa-l fac sa arate cam ca la inceput :(( Ma jutati va roooog?

8 răspunsuri:
| Crystynyk1 a răspuns:

Normal ca s-a topit, parul papusilor este din plasticbig grinDdaaa

| VanillaBie a răspuns:

Im pare rau chiar as vrea sa te ajut dar nu vad cum e iremediabil poate daca ai taia parul si ai coase ata in schimb sau ai lipio

| deyu121 a răspuns:

Si prietena mea a facut asta.Nu ai ce-i face, doar daca il tai cumva super sa nu arate taiat si gata.Altcumva nu se poate. FUNDITA PLZ?

| loredana_4897 a răspuns:

Nu esti pe treaba ta.nu stii ca parul papausilor e din plastic? si ca plasticul se topeste la o temperatura ridicata?

| lululica a răspuns:

Ai incercat sa-l speli cu shampoon si dupa sa-i dai cu balsam? Eu le aplic acest tratament tuturor papusilor mele si arata foarte bine.

| violetainromana a răspuns (pentru lululica):

Si eu fac asta cu unele papusi de-ale mele! Esti o fata foarte desteapta!

| lululica a răspuns (pentru violetainromana):

MULTUMESC MULT! Abia acum am vazut comentariul tau! Am o intrebare pentru tine:ce sa fac cu (scuze pentru cacofonie) o papusa liv pe care-am machiat-o urat si n-o mai pot modifica.Ma gandeam sa fac schim cu alta.Astept un raspuns.

| violetainromana a răspuns:

O,vai! Dar si eu am o papusa monster high pe draculaura Wawe 2 [la pachet cu Clawd]si i s-a topit parul! Da-i cu putin sampon si putina apa apoi lasa-l sa se usuce natural, dupa aia incearca sa-l piepteni usor cu peria papusii sau poti sa-l tunzi putin si sa il prinzi cu o coada! Noroc!