| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.am folosit mai demult un rimel care era ieftin si mi-a albit genele si da este adevarat! mi le-a ALBIT! nu mai sunt asa de negre cum erau inainte! puteti sa ma ajutati cu un remediu ieftin, natural, eventual care se poate face acasa pentru oricare dintre dorintele mele(pentru gene):sa le faca mai lungi, dese, NEGRE si curbate.si nu neaparat doresc toate in unul dar daca stiti vreun remedeiu pemtru acestea va rog din suflet sa ma ajutati! va raman recunoscatoare si profund indatorata!

4 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Ulei de ricin de 2 ori pe zi aplicat cu periuta de rimel, dimineata si seara, vreo 2 luni.Imi vei multumi:P.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| adika a răspuns:

Foloseste ulei de ricin sau ulei de masline. ti-as recomanda sa le folosesti pe amandoua in paralel ( unul dimineata, unul seara), dar sa nu ti le incarci...sa te dai cu o cantitate mica zilnic plus alte cateva sfaturi naturiste aici:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| tweety_8071 a răspuns:

Du-te la cosmetica si ti le vopsestewinking
arata foarte cool nu dauneaza ochilor si arati super timp de vreo 3 luni, dupa care trebuie sa repeti procedura.nu mai ai nevoie de rimelwinking

| vintageq a răspuns:

Foloseste ulei de ricin de 2 ori pe zi. Aplica-l cu periuta de la rimmel sau chiar cu una de dinti nefolosita. Incearca sa nu ti le incarci, nu va mai avea acelasi efect si ti se va scurge tot pe obraji. A doua oara, da-te seara si stai toata noaptea cu ele. Este cel mai bun remediu, crede-ma, am folosit si eu pentru caderea acestora si in 3 luni le-am avut negre, dese, si mai curbate. Sper ca te-am ajutat. (Il gasesti la toate farmaciile, la sticluta mare sau mica, si este si foarte ieftin.) Succes!