| ladyx a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! de ceva timp mam bronzat, insa pe spate mam ars si acum mi se cojeste pielea ca la sopirla)cum as putea scapa de aceasta?

13 răspunsuri:
| julliano a răspuns:

Cel mai bine incerci cu Bioxiteracor, spray, cauta la farmacie si scapi de arsuri

| julliano a răspuns:

Am uitat sa iti spun. nu incerca cu leacuri babesti, sa te dai cu lapte, iaurt, smantana. happy mai rau iti faci! Am patit-o si eu. si n-are rost. ia ce ti-am spus. pa pa

| ladyx explică:

Vreau sa scap de pielea aceasta care se jupoaie, arsurile au trecut deja, doar ca pielea in urma acestora e in stare proasta

| diavolitza a răspuns:

Nu iti face grji pielea arsa o sa se jupoaie cum zici tu iar dupa cateva zile o sa treaca. protejeazate pe viitor impotriva razelor solare.

| julliano a răspuns:

Ladyx, spala-te mai des cu sapun Dove Exfoliant in cazul asta, frecand cu buretele usor, te ajuta sa se uniformizeze pielea, sa iti dispara stratul acela de piele "moarta".

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai linistita.Nu ai ce sa faci. Daca te-ai ars e normal sa te usture pielea.Asa ca ai putina rabdare ca o sa iti treaca.happy

cami
| cami a răspuns:

Nu prea poti sa faci mare lucru... Face parte din ciclul bronzat-decojit-nebronzat.
Stiu, pare ceva mai inestetic, dar incearca sa nu-ti rupi aceea pielita, atunci cand te speli, ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data viitoare foloseste creme cu factor de protectie ridicat(Nivea sunt cele mai bune)...acum poti sa-ti dai cu spary pentru calmarea arsurilor solare, de la "Gerovital" sau de la "Gigi Cosmetics"

| yanny`s a răspuns:

Incearca si cu mieretongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga pe cineva sa iti maseze spatele cu o crema hidratatnta cu aloe vera, epideram se va exfolia foarte repede si ft usor, fara disconfort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti dai pe piele cu albus de ou, il lasi 20-30 minute sa se usuce, apoi clatesti cu apa calduta. Mie mi se uscase ingrozitor pielea de pe fata si ma ustura destul de rau. Dupa ce mi-am aplicat de cateva ori cu albus de ou, pielea si-a recapatat aspectul normal.

| Anto97 a răspuns:

Da-te des cu ulei de masline...nu va mai dura mult daca deja au trecut arsurilewinking

| madie a răspuns:

Incearca o exfoliere la dus cu malai. E foarte buna.Si eu am patit acelasi lucru ca si tine.Amesteci delul de dus intr-un recipient sau chiar in palma cu o cantitate de malai astfel incat sa obtii o pasta mai groasa si apoi masezi pielea.Inlatura celulele moarte de la suprafata pielii si o lasa catifelata.