| Năpârlici a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine! Am foarte multe puncte de grasime pe frunte care seamana cu cosurile, pana acum am crezut ca am o problema acneica, dar nu a fost asa, am fost la cosmeticiana mea, mi-a facut un tratament cu aburi si apoi a inceput sa mi le scoata, intr-adevar, aveam mai putine dar acum au inceput iar sa apara si nu stiu ce le-as mai putea face. Pe langa asta au inceput sa imi apara de cateva saptamani si cosuri cu tot cu puncte de grasime in zona tamplelor. Ma puteti ajuta ce sa folosesc pentru tratarea lor? Tin sa precizez ca le am de ceva vreme, poate chiar cativa ani si tot nu am reusit nimic cu ele... poate ati avut careva vre. o problema asemanatoare, sa ma puteti ajuta... Dau si funda numai veniti cu raspunsurile! Va multumesc mult! :*

4 răspunsuri:
| Varahil a răspuns:

Pai,chiar daca le scoti o dată, ele in timp reapar. Igiena e foarte importanta. Evita sa atingi fata cu mainile.Incearca,dupa ce te speli,sa-ti stergi fata cu ceai fie de musetel,fie de galbenele, fie de busuioc, fie amestec din cele 3.Toate au proprietati dezinfectante si cicatrizante. Evita alimentele grase, alcoolul.Sanatate!

| sufletsel a răspuns:

Si eu am cateva in jurul nasului si mi a spus cineva ca trebui intepate cu acul si dupa se da cu otet dar nu am incercat trebui sa doara foarte rau!

| Giuliaaa282 a răspuns:

Iti spun ceva, dar nu stiu daca chiar o sa foloseasca fate cu crema Ombia e un tup ce e de forma unui odorizant iar daca nu merge fate cu Nivea

| Năpârlici explică (pentru Giuliaaa282):

Nivea folosesc zilnic si nu are legatura cu punctele albe care le am happy