| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa-mi spuneti si mie, referitor la fetele de etnie Rroma, cele cu parul lung impletit in doua cozi pe spate cu panglici carui tip de rromi apartin? caldarari, corturi, etc? si fetele trebuie sa poarte parul asa doar pana la casatorie, sau si dupa aia? mersi mult

4 răspunsuri:
| keytao a răspuns:

Caldarari, iar in privinta parului nu stiu

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Spoitori sunt.parcathinkingworried
Si da.sunt obligate.am vazut tiganci maritate care tot asa purtau.parul

| EleNa_7853 a răspuns:

Caldarari. si eu sunt de aceiasi etnie iar parul il porti asa si dupa casatorie. de ce te intereseaza?

| jolie a răspuns:

Sunt mai multe tipuri in care femeile isi poarta parul asa si inainte si dupa casatorie dar eu nu cred ca e ceva obligatoriu adica daca femeia se casatoreste iar sotul nu vrea ca ea sa se poarte asa ea trebuie sa respecte dorinta sotului eu stiu ca femeia respecta foarte mult sotul fata de noi