| Mytzyy95 a întrebat:

Va rog spuneti-mi daca bigudiurile din cauciuc sunt bune ( am vazut la Melkior http://www.melkior.ro/bigudiuri-fleibile-gri-24cmd18-10- buc-------_id2173)
Eu am parul negru pana la umeri adica cam asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:118&biw=1280&bih=559
as vrea sa-mi spuneti cum pot sa mi-l fac cret fara ondulator sau bigudiuri ( ssami spuneti daca bigudiurile din cauciuc sunt bune);)

2 răspunsuri:
| MariaO a răspuns:

Buna!
Can il aveam mai lung si eu obisnuiam sa mi-l fac ondulat. Din comoditate evitam sa-l fac acasa, asa ca ma faceam la salonul unde lucreaza si mama. Acolo am invatat sa mi-l ondulez fara bigudiuri.
Se prinde tot parul in afara de suvitele de la spate ( vei incepe de la spate spre frunte). Iei suvita, o rotesti pe 2 degete(aratator si mijlociu), ca si cand degetele ar fi digudiuri, o prinzi cu un clips subtire de radacine si scoti degetele din bucla formata.
Bafta!

| DangerLove a răspuns:

Neahhh oh go on

mai bine iti iei din burete

iti ramane mai mult cret si cand il desprinzi se vede ca si cum ar fi al tau.

cele din cauciuc in mom in care le desprinzi iti ciufulesc parul :*

funda!:*

succes