| Sawarekh a întrebat:

Va salut!

Am un coleg de vreo 45 de ani, care nu are par pe fata si pe maini.
Ce proceduri credeti ca face pentru a intarzia cresterea parului?

Pe mine ma streseaza maxim, odata la 1-2 zile trebuie in fiecare dimineata, inainte de munca trebuie sa ma aranjez, sa-mi conturez barba ca sa arat decent.

Exista vreo solutie sa intarzii cresterea firelor de in anumite zone de pe fata?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Nu cred că face vreo procedură, și nici nu cred că există vreuna ca să întârzii creșterea firelor. E vorba de organismul fiecăruia, probabil și anumite gene, fiecare persoană are un anumit grad de pilozitate. Spre exemplu, eu nu mă pot bărbieri la două zile, ci la minim trei, având firul foarte aspru m-aș face praf pe față, indiferent ce spume sau geluri de ras folosesc.

10 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Omu ori a facut epilare cu laser ori are vreo boala, problema ceva hormonala, are mai mult estrogen decat testosteron.
Testosteronul, hormonul masculin asta face, te face sa ai par, sa fi inalt, sa ai muschi, sa ai vocea groasa, daca nu iti place, fa-ti schimbare de sex.

| Sawarekh explică (pentru Lupică27):

Mai, nu stiu sa-ti spun dar omu e barbat in toata firea, e familist si e agresiv, injura in trafic si e exact genul de mascul impuslsiv.

| Sawarekh explică (pentru Lupică27):

Doar ca m-a mira faptul ca niciodata nu l-am vazut cu par pe brat si pe fata, nu pare ca are fire, nu stiu de ce.

| Lupică27 a răspuns (pentru Sawarekh):

Una e sa te spargi in figuri si alta e sa spargi figuri. De ce nu il intrebi tu ce face?
Pana una alta de ce sa nu ai par pe maini? si pe fata la fel. Daca ai barba de taliban da, e de rahat, dar par e ok. Crede-ma nici-o femeie nu vrea barbati fara par, fara muschi si scunzi.

| Sawarekh explică (pentru Lupică27):

Da inteleg, nu as intra in subiecte de genul cu ellaughing cine stie cum se interpreteazalaughing)))
Totusi, uite eu nu vreau sa am chiar luat tot parul pana la 0, eu vreau doar sa ma ingrijesc.
La barba insa ma enerveaza ca imi apare pe la obraji in sus, pana aproape de arcada si pe gat, in zonele alea ma enerveaza ca, creste, fiindca se vede inestetic, la orice barbat se vede inestetic din punctul meu de vedere.

| TheGentleman a răspuns:

E genetic. Nu ai ce face. Nici eu nu am păr pe piept și pe burtă, în schimb din plin pe brațe, picioare, între, barbă, cap și subraț

| Miruna333 a răspuns:

Da, epilare cu laser, recomand

| Dragobeta a răspuns:

De oameni spâni nu ai auzit? Au pilozitatea scazuta, chiar spre zero. Genetic.
Daca esti asa stersat, de ce nu-ti razi barba de tot? Nu barba te face barbat.
Apropo, "e agresiv, injura in trafic si e exact genul de mascul impuslsiv" nu inseamna ca e barbat in toata firea. E o jigodie si atat.

| Sawarekh explică (pentru Dragobeta):

Nu ma rad, fiindca apoi ma ranesc, si cred ca o sa creasca si mai mult, daca tai firele acelea mici.
Pai nu este, corect, eu doar spuneam contrar a ce a zis tipu de mai sus, o prostie, ca cica nu are testosteron destul.

| Mara6392 a răspuns:

Poate colegul tău a făcut epilare definitivă.

Dacă vrei să nu vrei sa te stresezi cu părul la 1-2 zile poți încerca epilarea cu ceară (unde trebuie să te epilezi la 3-4 săptămâni) sau să îți faci epilare definitivă (dar din câte am văzut poate fii cam scumpă)