| soribas a întrebat:

Vă salut,aș avea nevoie de câteva idei de leacuri babesti sau tratamente normale, șampoane împotriva căderii părului.
Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care este CAUZA care produce caderea parului, ca de aia depinde tratamentul.
Daca-i deramtita seboreica, atunci samponul cu nizoral este efcicient (cumparat din farmacie).
Daca-i alopecie, se face tratament hormonal.
Daca este o cadere provocata de diverse ciuperci care s-au declansat in urma folositii: gelurilor d epar, fixativului, colorantilor si altor substante chimice, atunci se apeleaza la tratament medcicamentos si apoi la masti cu uleiuri la radacina firului de par.

| DeeDee817 a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin, ma spălam cu șampon de la forcapil sau alpecin cel gri cu capac rosu

| Folkin a răspuns:

Nu exista. Pentru ca sunt cauze diverse. Daca ai sti cauza, poate.