| onutzaony a întrebat:

Vara se deschide parul si iarna se inchide la culoare? :d. Si vara ochii se deschid si iarna se inchidd? sau cum? :)) Eu asa am ochii acum http://www.2shared.com/photo/DCdVnakd/SANY1082.html. Credeti ca la vara mi se fac albastri? :(( FUNDAA

Răspuns Câştigător
| Malvie a răspuns:

Vara parul se deschide.Eu il am saten iar vara mi se face blond.Dar la ochi nu e asa.Sunt anumiti ochii ce isi schimba culoare.A mei isi schimba culoarea dupa starea vremii si starea mea.Acum as putea sa iti dau un raspuns sigur dar nu sunt in stare deoarece nu stiu daca ochii tai se schimba. Ochii nu capata alta culoare asa vara sau iarna.Ei au anumite stari si anumite momente.

7 răspunsuri:
| CldN a răspuns:

Intra'devar parul se deschide...dar culoarea ochilor ramane aceeasi,doar ca vara lumina soarelui este mai puternica si atunci ochii par mai deschisi,insa ei raman aceeasu. eu sunt blonda,vara parul mi se deschide este blond,iar iarna este saten. ochii mei sunt verzi,asa raman si iarna,si vara, insa vara doar PAR caprui,., intelegi?

funda?

| Kiiiissss a răspuns:

Dap s unt sanse sa ti se faca albastri :d

de exemplu eu am parul blond. si vara mi se deschide iar iarna mi se inchide putin iar ochii ii am albastri -albastri vara iar iarna spre verde :p :d funda>?

| kiss a răspuns:

La orele de anatomie nimeni nu a precizat ca nuanta ochilor se poate schimba in mod natural, deci din punctul asta de vedere nu stiu ce sa-ti spun. culoarea parului da, se schimba din cauza razelor solare. expunerea la soare a parului este daunatoare, parul de decoloreaza, devine uscat si fragil.

| no1cares a răspuns:

Si eu sunt la fel
vara mi se desnchide parul
si iarna se face mai inchis
si mm cred ca sunt sanse sa sed faca ochii albastrii

| Kmy_9711 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, iarna ii am verzi iar vara se fac albastrii, ba mai mult, acum 2 ani am fost la mare si cat am stat acolo... ochii mei erau aproape albi...la fel patesc si cu parul, vara se deschide ff mult iar iarna se inchide. Dar este funny si ceva unic( zic eu ) iar multi sunt invidiosi pe oamenii cu ochii asa happy Eu ii multumesc bunicului meu, cu el seman happy

| Kmy_9711 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, iarna ii am verzi iar vara se fac albastrii, ba mai mult, acum 2 ani am fost la mare si cat am stat acolo... ochii mei erau aproape albi.La fel patesc si cu parul, vara se deschide ff mult iar iarna se inchide. Dar este funny si ceva unic( zic eu ) iar multi sunt invidiosi pe oamenii cu ochii asa happy Eu ii multumesc bunicului meu, cu el seman happy

| ZeKaCSS a răspuns:

La mine vara se face castaniu, iar iarna mi se face negru, cred ca e din cauza razelor soarelui, zic si eu cum actioneaza asupra foliculiilor de parlaughing))