| catalinnnna a întrebat:

Verisoara mea are paranteza la picioare in partea de sus(( e cam stresata din cauza asta, fiindca nu ii plac fustele cam scurte. picioarele ii sunt un pic slabute)). Ce ar putea face ca sa-i dispara paranteza? mentionez ca are 13 ani

Răspuns Câştigător
| adelina_5429 a răspuns:

O sa se dezvolte cu timpul la vezi ca la 15-16 ani nu va mai fi asahappy

8 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Nu ii pot disparea, doar daca se ingrasa.
Nu cred ca e asta o problema.Majoritatea fetelor am observat ca au asa picioarele.Inca e in crestere, corpul nu i s-a dezvoltat commplet.Mai e timp.

| Nicoleta a răspuns:

Daca s-ar ingrasa, ar scapa oarecum de ele.
Chiar crezi ca ar prefera sa fie mai grasuta? decat slabuta?

| DenysaLove a răspuns:

Si eu am si am 15 ani straight face
nu stiu ce sa zic, daca e cam slabuta sa manance mai multe(eu dau sfaturi da si eu trebuie sa le urmez)laughing

| marrr a răspuns:

N-are ce sa faca decat sa se ingrase, insa asta nu este o solutie. Daca te-ai uita pe strada la fiecare fata ai observa ca nimeni nu are picioarele complet apropiate si apar asa-numitele paranteze. Si eu am asa ceva si am citit pe internet ca nu este nimic de rasbig grin. Spune-i ca nu e capat de lume daca are parantezehappy

| tz_6238 a răspuns:

Hei happy asa am si eu... din pacate, nu poti scapa de ele...Incearca sa ii explici ca aproape orice fata/ femeie slabuta are asa ceva, sa nu o mai deranjeze "parantezele".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De paranteze nu poate scapa.Ar putea face cateva exercitii pentru dezvoltarea masei musculare(genoflexiuni, spre exemplu), dar nu va avea rezultate spectaculoase, acesta fiind formatul piciorului, care nu poate fi modificat.

| catalinnnna explică:

Daca se ingrasa, de ce nu e o solutie?