| DianaPrepelita a întrebat:

Vesnica intrebare...Cum pot sa-mi fac uniforma mai interesanta? Mentionez ca uniforma consta intr-o vesta de culoare grena, bluza/camasa alba, pantaloni de orice culoare, si optional fustita tot grena. Cea mai buna accesorizare primeste funda.

Răspuns Câştigător
| MaraMărr a răspuns:

Buna.Pai e simplu iti trebuie imaginatie.Sa vedem cu ce te pot ajuta : ai putea iti pui o brosa http://weheartit.com/tag/brooch?query=brooch sau niste bratari nu prea multe pentru ca nu cred ca vrei sa arati jalnic cu o pereche de cercei nu f mari. sau un lantisor de asemenea poti sa te machiezi descret cu rimel si un glos daca vrei te poti da ci cu fond de ten.O esarfa http://weheartit.com/tag/scarf?query=scarf si un lant mai lung cu un pandantiv etc. funda :o3

3 răspunsuri:
| lulu_5281 a răspuns:

Daca este uniforma trebioe sa fie la fel pentu toti. Doar pantalonii ii poti face in pas cu moda
Chiar daca ofera o tenta usor masculina, pantalonii sunt articole vestimentare pe placul tuturor femeilor. Comozi si confortabili, pantalonii pentru femei pot fi purtati indiferent de ocazie, insa, trebuie adaptati in totalitate evenimentului. De aceea, designerii s-au gandit sa creeze modele de pantaloni care sa se incadreze perfect activitatilor de zi cu zi, programului de munca de la birou, precum si evenimentelor mondene sau petrecerilor in cluburi.

Pantalonii recomandati in acest an sunt cei largi si cei foarte largi. Drepti, evazati, cu talie inalta sau joasa, pantalonii largi sunt ideali mai ales pentru persoanele care vor sa-si ascunda anumite defecte, cum ar fi kilogramele in plus sau gambele groase.

Pantalonii pentru femei tip salvar sunt si ei, in acest an, la mare cautare. Acestia avantajeaza in primul rand femeile slabe si scunde, dar sunt recomandati si persoanelor inalte care vor sa-si puna in evidenta talia. Modelele de pantaloni tip salvar se potrivesc chiar si femeilor care nu au forme perfecte, cum ar fi cele ale caror copase sunt mai proeminente. Faldurile salvarilor le mascheaza marimea coapselor punand accent pe talia subtire.

Pantalonii din piele sunt si ei pe gustul creatorilor de moda din intreaga lume. Exista, insa, unele modele de pantaloni din piele care nu avatajeaza orice constitutie. De aceea, este bine sa va orientati catre pantalonii din piele drepti cu talie joasa. Acestia trebuie asortati cu haine si balerini de diverse culori, ci nu cu articole vestimentare din piele.

Pantalonii luciosi, in special cei negri si gri, sunt recomandarile specialistilor pentru sezonul primavara-vara 2009. Acestia au fost creati strict pentru serile in club sau pentru petreceri. Pentru o tinuta sexy, de zi, puteti purta pantaloni luciosi din catifea.

Nici pantalonii trei sferturi, pana la glezna, nu trebuie lasati deoparte in vara acestui an. Pentru un efect deosebit, alegeti modelele de pantaloni trei sferturi cu talie inalta. Acestia ascund anumite imperfectiuni, cum ar fi o burtica mai mare sau picioarele scurte.

| Highflyergirl a răspuns (pentru lulu_5281):

A intrebat cum sa isi faca unfiroma mai interesanta nu ''Cine imi da si mie bibliografia pantalonilor?'' oh go on

| Simi_6065 a răspuns:

Si eu trebuie sa port uniforma, dar port doar o bluza alba si in rest ce vreau laughing. In clasele mai mici cand ne obliga sa purtam vesta, de obicei imi puneam pe ea tot felul de insigne care ieseau in evidenta. Daca ai putea sa porti doar un tricou alb, ai putea sa-ti pui in jurul taliei o curea nu foarte lata. Iarna trecuta a fost la mine in clasa moda frantuzeasca tongue Adica toata lumea venea cu berete la scoala (nu le purtau si in clasa dar aratau bine), Aveam un pulover stramt pe noi si la gat o esarfa lunga si colorata desfacuta sau legata de 2 ori in jurul gatului. (nu spun sa nu porti uniforma dar poti sa o mai colorezi cu o esarfa macar)
Pantalonii, cred ca ii porti mai mereu. Chiar daca fusta e grena, poti fi colorata in partea de sus. Toamna e indicat sa iti pui ciorapi mai grosi, fie albi fie mai inchisi, jambiere gri de lana (le iubesc) si cizme.
Sper ca ti-am fost de ajutor.