| Cavaler001 a întrebat:

Vin și eu cu o întrebare de sezon că tot am fost asociat că aș gândi ca alții care ar face topless daca ar fi femei:
De ce le place unor femei sa poarte haine transparente cu sa fara sutien sau pantaloni foarte scurți sa li se vadă..formele? Ma refer și la cele singure, dar și la cele însoțite?
Ce.o fi in mintea bărbaților care le însoțesc? Vor sa se dea mari cu elehappy?
Dar în mintea părinților lor?!

Nu spun sa meargă imbracate în burqa cum sunt araboaicele.

Mă tem însă că în viitor vor adopta și bărbații (mai ales cei gay) asemenea haine transparente..sau pantaloni foarte scurți cu aerisire la..corp.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum spuneam si pe alt topic, astia sunt pitipoancele si cocalarii fara creier, care urla dupa atentie, fiindca nu primesc suficienta acasa, ies pe strada si URLA cu imbracamintea pe care o poarta, sau mai bine zis, pe care nu o poarta.

| Cavaler001 explică (pentru Violleta2022):

Poate primesc cat trebuie acasă happy, dar poate simt nevoia sa se de-a mari cu felul în care arată, cum fac intr.adevar cei la care te referi happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cavaler001):

Dupa cum spuneam, unul care are creier nu se va da mare niciodata, fiindca nu are de ce, dar o pitipoanca si cocalarul, care urla sa fie bagati in seama si pentru ca nu au creier prea mult, sunt dispusi sa faca orice pentru a capta atentia lumii.

| gabicoo a răspuns:

Păi un ditamai profesor universitar a venit la cursuri in fustă, bluză și pălărie cu boruri largi. Individul fiind căsătorit, iar nevastă-sa a fost încântată de inițiativa soțului. Deci cât de curând îi vei vedea pe stradă îmbrăcați așa cum zici tu. Și nu mă refer la gay.

| Cavaler001 explică (pentru gabicoo):

Le filează rău lampa unora. Nu trebuie sa-i urmam happy

| VoidEternal a răspuns (pentru gabicoo):

Problema e că așa se normalizează genul asta de comportament. Azi unul, mâine unul - încurajat de asta de azi, și tot așa. Combini asta cu social media din afara (deocamdată din afara), unde sa fii "trans" e un bilet sigur către atenție și uite așa ne trezim că ai noștri copii se cred și ei non binari, își aleg pronume și alte cacaturi din astea. Periculos.

| Cavaler001 explică (pentru VoidEternal):

Corect. D.aia tb sa fim fermi și să nu ne lăsăm influențați de modele greșite din afara.

| TimberWolf a răspuns:

Nevoia de validare si atentie a devenit obsesie la femei in ziua de azi, normal ca atunci cand doua tate si un cwr sunt singurele ei calitati le afiseaza, nu?

| Cavaler001 explică (pentru TimberWolf):

Sigur au și alte calități, însă poate se afișează cu acestea că știu că unii bărbați pun mare accent pe fizic.

| TimberWolf a răspuns (pentru Cavaler001):

Cand eram pustan si eu puneam accent pe fizic, dar o data cu experienta vine si intelepciunea.

| Cavaler001 explică (pentru TimberWolf):

Așa cred și eu că odată cu vârsta scade importanta aspectului exterior că ne mai uitam și.n oglinda, însă unii compensează cu alte calități care închid ochii partenerilor happy

| TimberWolf a răspuns (pentru Cavaler001):

Probabil, nu stiu, hai sa-ti dau un exemplu o fosta colega de servici a venit in vizita pe la mine pe la servici si ghici ce, a venit special sa stea de vorba cu mine, de ce crezi?
Pai cu restul ce sa vorbeasca? tatuaje, freze, sala si destepti toti ca pacala.

| Madaxo97 a răspuns:

Fiecare poate să poarte ce vrea, dacă o fată umblă cu o fusta mai scurtă sau pantaloni scurți nu înseamnă că o face să atragă atenția, și în niciun caz nu e o invitație la viol. Sunteți bărbați, nu animale, abțineți-vă de la a fi revoltați de îmbracămintea unei persoane. Până la urmă în perioada asta când e cald afara sunt si bărbați la bustul gol sau maieu și în pantaloni scurți pe strada, înseamnă că noi femeile ar trebui să sărim pe ei să îi violam sau? E vară, e cald. Un pantalon scurt până sub fund, o fustița mai scurtă, o rochie mai decoltata, un top sub sâni care lasă la vedere buricul gol nu este îmbrăcăminte indecentă deloc, atât timp cat nu iese pe stradă direct în lenjerie intimă e în regulă. Îți clătești ochii câteva secunde și mergi mai departe, nu trebuie să blamăm pe nimeni pentru cum se îmbracă.

| Cavaler001 explică (pentru Madaxo97):

Crezi că nu atrage atenția când fusta sau pantalonii sunt prea ..scurti? Nu.am spus că așa ar fi o invitație la viol, deși unii cu probleme asta înțeleg.
O fi vara și cald dar în curând nu as dori sa vad oameni care umbla în haine transparente și fără lenjerie intimă că e mai răcoros așa.
Plus că unele poarta pantaloni mai ales scurți de nu le acoperă tot fundul.
Oare iubiții/părinții/copiii (presupunând că ar fi și femei de vârsta a 2-a în aceeași ipostaza) lor ce zic?

| 1onur a răspuns:

Dece m-ar interesa pe mine ce haine îmbracă poartă schimbă o femeie o fată pe ia? Sau ce haine mai mulate mai strâmte mai... și mai...sau chiar deloc este corpul acelei femei este trupul acelei fete. Eu știu unde mă uit cu ochii mei de fiecare dată și știu unde să mă și uit când merg pe stradă. Nam nicio treaba cu vestimentația hainele nimănui nici cu corpul trupul formele nimănui. Să-și poate haine cum și-le dorește orice femeie orice fată.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este normal dar asta este societatea în care trăim.