| Sara a întrebat:

Voi ce leacuri de prin casa folositi pentru intarirea unghiilor, si pentru exfoliere? nu mi recomandati diferite gelri sau lacuri pntr intarire ca nu sunt bune. la mine, toate bune si frumoase cand imi cresc unghiile pana se agata putin chiar si cand pun mana in parsad si se rup crying ce forma pot sa le dau ca sa previna ruperea?crying chiar si dp manichiura facuta la salon tot se rup. nu vreau tratamente scumpe... o zi buna:*

6 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Daca forma unghiilor sunt rotunde, se rup f.repede,eu de cand le am dat forma dreapta nu mi s-au mai ruptiar ca remediu, poti stoarce o lamaie, sa stai 10 min cu unghiile in zeama de lamaie, sau sa ti freci unghiile cu o felie de lamaie...sau., sa cumperi ulei de ricin...la mine au dat rezultate.succes

| dulshe a răspuns:

Eu am inceput sa incalzesc ulei de masline si sa-mi bag degetele in el,

| vio a răspuns:

Freacate cu lamaie pe unghii...si bai cu ulei de masline cald la unghii...

| cutza a răspuns:

Incearca sa le tii in fie care seara in apa calduta cu sare pe mine ma ajutat! La fel am inteles ca e bun si iodul, desi la mine na mers, si e bine sati tii regulat unghiile in ulei de masline cald! Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagate buricele degetelor in ulei caldut, ulei de floarea soarelui sau de masline

| stelinela a răspuns:

Uite sora mea avea probleme cu unghiile moi, si mi-a spus ca a folosit iod.