| SadBoyForever a întrebat:

Voi cum faceți să vă răcoriți vara și să vă mențineți părul curat pe vremea aceasta foarte caldă?

Îmi fac duș de două ori pe zi dimineața și seara, dar degeaba.

Simt că iau foc noaptea plus faptul că muncind transpiri și părul se îngrașă foarte repede.

De câte ori vă spălați părul pe săptămână ca să nu vi se îngrașe repede?

Poți să ai un păr mai curat dacă te speli pe cap o distanță de 3-4 zile să zicem?

5 răspunsuri:
| BoBoAlin a răspuns:

In mod normal faci duș seara și dimineața ești transpirat la loc pentru că in timp ce dormi de obicei transpiri, deci e recomandat să faci un duș inainte să pleci undeva, dimineața iar după ce vii, din nou duș. Părul se ingrașă repede de obicei cand este foarte lung și nu este pieptănat sau ingrijit*.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ma tund periuta si cu asta am rezolvat problema. Depinde acum si ce sampon/gel folosesti. https://icosmetice.ro/......rmaceutic/

| Sofer a răspuns:

Parul o data sau de doua ori pe saptamana si in rest dus in fiecare zi.

Bula
| Bula a răspuns:

Tin sa te anunt: s-a inventat VENTILATORUL! happy
Daca ziua iti intra soarele in camera unde dormi, atunci si noaptea vei avea caldura. Pune o perdea pe geam si lasa fereastra intredeschisa, tot timpul, sa circule aerul, astfel se mai racoresc si obiectele din camera.
Cumpara-ti un ventilator pe picioarecu 3 viteze, care se misca si lateral. Il lasi pornit pe treapta ceea mai mica si miscare laterala, iar noaptea il lasi in functiune. Trebuie sa-l plasezi la 2-3m distanta de patul unde dormi, sa nu simti curent (puternic) de aer, doar o mangaiere de adiere.

Spalatul capului este suficient de 1-2 ori pe saptamana, iar pe timp de vara te potitunde scurt, chiar sub 1cm. Astfel iti vei simti capul mult mai lejer.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Mă tund scurt cu maxim 2 cm și am rezolvat problema.

Duș îmi fac zilnic iar pe cap mă spăl de două ori pe săptămână.