| alexutzzzzzzzza a întrebat:

Voi cum indepartati punctele negre? am auzit de niste plasturi... i-a folosit cineva? sunt buni?(mai multe detalii)

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, exista un plasture care actioneaza ca si cum ti-ai pune un leucoplast pe nas (sau unde sunt punctele negre) si apoi tragi repede de el, si punctele negre raman lipite pe plasture.Este un pic dureros si pielea ramane ceva vreama rosie. Dar mai simplu cum a spus Bouble_PupZz.Succes.

| Deea a răspuns:

Eu cand fac baie le storc pentru ca pielea se moaie si ies mult mai repede fara sa lase semne.

| den a răspuns:

Nu ajuta l indepartarea punctelor negreu. cel mai bine este sa te duci l cosmetica sa ti le scoata.

| diva1223 a răspuns:

Ai sa razi de mine, dar eu imi fac peeling odata pe saptamana cu zat de cafea si am un ten "stralucitor". si nu mai am nici puncte negre asa de multe!