| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va epilati la subrat cu ceara? as vrea sa incerc cu epilatoru ca m-am saturat de lama, a mai incercat cineva epilatoru? doare cu mult mai rau decat ceara? mergeam la cosmetica sa ma fac cu ceara, dar as vrea sa incerc si singura, ati reusit careva sa va faceti singure cu benzi cu ceara rece sau e mai bine cu epilatoru?

Răspuns Câştigător
| Amyyyyyyy a răspuns:

Depinde cat de sensibila tie pielea.Si e foarte important sa nu fie iritata in urma epilarii cu lama. Dupa ce ti-a crescur parul de poti face cu epilatorul e dureros un pic dar apoi de obisunesti eu cu epilatorul ma fac si mi`e foarte bine dar si cu ceara e dureros si daca chiar vrei sa te faci cu ceara nu incerca acasa singura ca faci o mare prostie du`te la cosmetica ca e mai sigur.Si ceara de unica folosinta e cea mai sigura si ti`o recomandwinking.Si ceara calda e cea mai placuta si e un rasfat.Deci ambele sunt bune si ceara si epilatorul.Pace!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat