| dancapitan a întrebat:

Voi daca ati dori un costum popular de unde l-ati cumpara?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Găseşti pe net, la preturi foarte bune! Numai sa ai timp să cauţi!

| LoveIsForFree a răspuns:

De la croitor.

| elenamosuc a răspuns:

Eu una sunt satula de "ii traditionale" cumparate din Dragonul Rosu cu 60 lei/buc. Anul acesta am avut o nunta la o prietena de-a mea la care era obligatoriu costumul popular. Am ales sa-mi fac un costum popular la comanda, la un atelier gasit pe internet: https://ocaua.ro/
Pastrez costumul si acum pentru ca-mi place ca este lucrat manual, special pentru mine si pe masura mea.