| Elena97M a întrebat:

Voi fetelor, cum va faceti manichiura? As vrea sa stiu cat mai multe variante. Si care va place cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

De obicei le fac cu roz, si imi fac un model floricica cu alb.big grin
Iar la scoala le dau doar cu lac incolor.

12 răspunsuri:
| Elena97M explică:

Eu de obicei ma dau cu oja (o culoare anume), las sa se usuce iar apoi cu alta culoare (diferita) dau pe varfurile unghiilor. In rest imi mai fac puncte cateodata sau chiar liniutzi.
Sau impart unghia in doua ( formand 2 triunghiuri) si dau fiecare parte cu o culoare diferita. Sunt mai multe moduri.

][... ][

| amalyutza a răspuns:

Hi. cel mai mult imi place sa imi fac unghiile cu lac roz.love struck...sau frenchhee hee...si mai fac cate un model:p

| Cryssy a răspuns:

De obicei imi place sa imi dau cu argintiu, sau mai imi fac manichiura frantuzeasca, sau un roz, ceva, nu stiu...

| biancabellaa a răspuns:

Imi place manekiura franch dar acolo la unghi sa am negru nu alb

| livia_6314 a răspuns:

Draga elena, sunt mai multe variante.
1.Manichiura la salon
2.manichiura strmbata adica in lene
3.Manichiura facuta de altcineva
4.Manichiura ta cu talent (sincer cred ca trebuie sa te pricepi la pictura pentru asta)

Eu una practic manichiura mea strambahee heeDe fapt nici nu prea mi-o fac.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franceza sau pur si simplu ca "la mine acasa" si cu oja neagra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena eu ma numesc bianca cred ca culoarea roz cu stelute albastre ar fi superb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabi are cea mai buna idee hai si eu am so incerc chiar azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabi are cea mai buna idee hai si eu am so incerc chiar azi

| ALY_2447 a răspuns:

Mie imi place sa imi fac unghiile in style french este cel mai original si cel mai frumos iar la linia care uneste albul si lacul incolor traseaza o linie subtire de argintiu incearca si ai sa vezi esre divina cu adevarat astept raspuns

| camy_1834 a răspuns:

Manichiura frantuzeasca.

| Gabriela_5005 a răspuns:

Buna...eu de obieci imi fac manichiura frantuzeasca, iar la scoala dau doar cu un strat subtire de lac incolor...