| LoveIsMyDrug a întrebat:

Vopseaua de par chiar iti strica parul? Sau ti-l strica daca nu sti sa te vopsesti? Vedetele de exemplu se vopsesc tot timpul si parul lor arata senzational sad. Voi v-ati vopsit? As vrea si eu sa am vopsesc dar toata lumea spune "iti strici parul"..."il arzi"..."o sa iti cada" etc

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Da, il strica. Eu m-am vopsit de multe ori si parul nu mai arata ca inainte. Vedetele au parul asa frumos pentru ca folosesc multe produse pe care noi nu ni le-am permite. Eu nu it spun sa nu te vopsesti, dar daca faci asta, du-te la un salon unde profesionistii vor stii ceea ce ti se potriveste si nu vei fi dezamagita. Acasa poate nu iti va iesi ceea ce vrei si apoi te vei vopsi iar si iar si tot asa. Si fix asta ii face rau parului.

| ralucaralu a răspuns:

Dupa ce vopsesti parul, nu va mai fi niciodata cum era inainte. E bine sa te vopsesti cand esti mai mare si ai nevoie. Vedetele au un "tratament special". Noi nu suntem in aceeasi situatie.

| Rockart a răspuns:

Buna! Da, vopseaua distruge firul.Nu te vopsii, nu merita... nu compara cu vedetele.Alea investesc mii de euro in parul ala si mai tot timpul stau cu hairstilistii dupa ele.

| sunshine939 a răspuns:

Daca vrei sa te vopsesti o culoare inchisa nu iti arzi parul.eu m am facut neagra si am avut un par superb.dar cand m am decolorat mi l am stricat.dar sfatul meu e sa ti lasi culoarea naturala...sunt sigura ca iti vine cel mai bine.

| LoveIsMyDrug explică:

Mda...asa e sad