| AliceIDK a întrebat:

Voua cand va venit ciclul? Cum a fost?

15 răspunsuri:
| AliceIDK explică:

14. Mi mi-a venit la 10 ani si 4 luni. Voi erati mai dezvoltate?

| Rockart a răspuns:

La 10 ani jumate. Nu îmi amintesc.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Mie mi-a venit azi! M-a cam durut burta, dar ma bucur ca nu mi-a venit la scoala, pe nepregatite.

| Wowhow a răspuns:

Nici nu prea mai stiu laughing Pe la 13 ani parca.Ma asteptam sa-mi vina pentru ca ramasesem printre ultimele din clasa.Nu m-am speriat. M-am dus intr-o zi la toaleta si eram ceva de genul "Aaaa... a venit. O, Doamne, chiar?! Mamaaa, unde esti? S-a intamplat CEVA!" laughing Da repede fuga la mama. A fost circ. Dar oricum, eu nu am simptome inainte sa-mi vina, deci nu am simtit nimic.Nu cred ca doare pe cineva. E o chestie normala si nu atat de deranjanta precum probabil ca se spune.happyBafta si tie!

| IMC90 a răspuns (pentru Wowhow):

''Ma asteptam sa-mi vina pentru ca ramasesem printre ultimele din clasa''

wtf, de unde stii asta? :O
e ca si cum as sti eu ce tip de hartie igienica folosesc baietii de la depozit

| Wowhow a răspuns (pentru IMC90):

laughing Nu e chiar asa.Cand eram mai mica a venit la scoala o femeie de la un program de informare a fetelor, de la Always. Ea a chemat fetele, pe clase, intr-o sala si ne-a explicat ce ni se intampla la pubertate si le-a pus sa ridice mana pe fetele carora le-a venit deja menstruatia.Asa am aflat.Nu e ca si cum m-as fi dus si as fi intrebat-o pe fiecare in parte, ca o obsedata, Doamne fereste!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Crisstttina a răspuns:

Prima data la 12 ani happy
A fost oribil!

| MariaLarissa a răspuns:

La 15 ani jumatate eram in camera mea cand simt o durere la burta ma duc la baie ma uit pe chiloti si vad ceva putin rosiatic spre maro.M-am speriat, dar stiam despre ce e vorba

| BombonikDolcceRaW a răspuns:

Mie inca nu mi-a venit dar stiu cum e ca mi-a explicat sora mea care are 13 ani si a spus ca va veni dupa aia o luna doua o sa fie bine fupaia iar va veni si vei avea nevoie de tampoane le gasesti in orice magazinwinking

| SimonaGiorgi a răspuns:

Mie la 10 ani si m-am speriat putin apoi mi-a explicat mama mai multe. tu cati ani ai?

| SimonaGiorgi a răspuns:

Mie la 10 ani

| LifeInWords a răspuns:

Se numeste "menstruatie", nu "ciclu". Esti fata, nu iti sta bine. happy
Ei bine, menstruatia este un lucru' normal dar totusi derajant si iritant in unele momente.

| xOfiintaUnicata a răspuns:

Eu am 12 si ceva si inca nu mi-a venit. Cu toate ca sunt mult mai dezvoltata decat celelalte din clasa mea carora le-a venit. Ei, eu una ma bucur. Lu mama i-a venit la 17 ani asa ca nu-i bye laughing.

| AlyAlinaAlinutza a răspuns:

La 11 ani(acup 6 luni) eram la școală si mi-am pus niste servetele.m-a durut burta ingrozitor dar acum nu am dureri asa mari.dar m-am obisnuit repede.