| Lalaaal a întrebat:

Vreau niste sfaturi cum sa imi creasca parul' mai rapid... aaaa si pentru unghii la fel... plizzz FUNDA :*****

Răspuns Câştigător
| DianaIstratii a răspuns:

Pentru par: Masarea capului, iar in fiecare saptamana sa iti tai capetele firelor...Iar pentru unghii: ar trebui ca in fiecare seara sa le tii in apa cu zeama de lamaie si sare cam 5-7 minute... funda?

4 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Pentru par incearca ulei de ricin: http://cur.lv/2g6o

| MrFlavyus a răspuns:

Pentru par, taie din varfuri, pentru unghii, apa le mareste.
Funda

| cindycristina a răspuns:

Exista tratamente privind cresterea parului.O pritena de-a mea a folosit ceva pastile din farmacie care stimuleaza cresterea parului si in plus tratament cu o solutie pentru par. La ea au dat rezultate si nu numai ca i-a crescut parul dar i s-a si regenerat.
iar pentru unghii sunt unele lacuri speciale.Nu stiu unde poti gasi dar eu am gasit intr-o farmacie din strainatate.Succes!

| Rsganne a răspuns:

Pt par iti poti face masti acasa, care sa contina ulei de ricin, deoarece acesta stimuleaza cresterea parului si a unghiilor. Mastile de par le poti prepara cu galbenusuri de on, in functie de cat de lung ai parul si ulei de ricin. La fel cu unghiile, maseaza-le cu ulei de ricin. Cheers!