| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o parerebig grin. m-am vopsit cu Henna acu vreo luna.ma pot face cu o vopsea chimica acum? caci am auzit ca daca te faci cu henna nu te mai poti face cu vopsea chimicathinking nu se va mai prinde.si apropobig grin. ce parere aveti si de vopseaua de la Syoss. cea fara amoniac. e buna? tin sa precizez ca am parul cam rar si firu de par e cam slabutz:-s. daca mi puteti spune si o masca de par.sau balsam/sampon care sa mi intareasca parulbig grin.multumesc:*:*

2 răspunsuri:
| Raamonikaa a răspuns:

Nu. Asteapta sa treaca minim 3 - 4 luni dupa ce te-ai vopsit cu henna. Altfel are loc o reactie ciudata intre henna si chimicalele din vopseaua chimica. Spui ca ai parul rar cu firul subtire. Henna ti-ar ajuta sa para parul mai bogat si mai lucios si mai este si sanatoasa, pe cand chimicalele din cealalta vopsea or sa-ti distruga parul si or sa-l faca mat, dar cred ca deja stii asta.

| Raamonikaa a răspuns:

Masca de par - cea de la Kallos, cu placenta. Este cea mai buna.