| Mihaela2022 a întrebat:

Vreau par permanent! M-am dus la coafor sa mi-l faca permanent, si nu a putut deoarece e prea tocit, iar eu imi dorec foarte mult sa am parul cret. Cu ce as putea sa mi-l fac cret in mod natural?

10 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, eu ti-as recomanda sa-l mai tunzi ca sa nu mai fie tocit, sa utilizezi masti ca sa se refaca, apoi sa-ti iei bugudiuri modelatoare, niste bigudiuri care nu agata parul ca sa-l toceasca, il pui pe bigudiuri si in loc de fixativ sau spuma, foloseste bere, intareste firul de par, da stralucire, coafura dureaza si nu imbacseste parul, bafta multa si pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo uite un link cu niste bigudiuri foarte bune:http://www.anticelulita.ro/......bile_m.jpg

| Brigitta a răspuns:

Daca e prea tocit atunci incepe un tratament intensiv cu balsamuri si masti de par ( L`oreal anti-rupere, ulei de ricin, ser gliss pentru varufuri).
Si pune-l pe bigudiuri. Sa-ti arete coafeza cum sa folosesti bigudiurile corect.
Iar cand vei avea parul sanatos si pregatit ti-l faci cu permanent happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca ai parul tocit si il faci permanent il termini de tot. In primul rand trebuie tuns si lasat sa se regenereze.

| adika a răspuns:

Asa cum si-l face Andreea Balan la fiecare concert: cu moate!

| Criiss16 a răspuns:

Pai.foloseste balsamuri pentru par cret, dal cu spuma, si fa-ti-l cu ondulatorul de mai multe ori, poate parul se obisnuieste si iti va ramana cat de cat cret, sau ondulat.Sau,ai putea sa faci cum a zis Brigitta.

| zuzumic a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap... foloseste o spuma de par si joacate putin cu mana prin el... o sa ti se increteasca cand se usuca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi tu loredana? eu sunt barbat.si am parul natural. dar tu cum de-l ai tocit? si la coafor cu ce-l trateaza? cu sbstante ...naturale? si la caldura soarelui? uite ai un sfat de la brigitta.numai cu chestii naturale.si vei avea un par natural.cauta modalitati naturale de a face un par cret...natural daca nu-l ai din nastere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti distruge parul cu permanent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu gel pentru par sau cu spuma ti l impletsti

| lore_9594 a răspuns:

Pai, si eu am parul ondulat, nu foarte cret si nu ma chinui sa il incretesc.La ocazii si din astea il dau cu spuma. Sfatul meu e sa nu il distrugi cu permanent.