| pitikaaaa a întrebat:

Vreau pierce in limba dar mama zice ca nu ca nu vrea sa ma vada cu limba gaurita ca bla bla adica stiti si voi cum sunt mamele
ce as putea sa fac sa o convig?
aaa mama cica "mi-a promis ca ma lasa " dar asta la vara, insa pana atunci o sa uite ...si sa incep iar sa o sacai si sa ma cert nu ea nu mai am hef.crying deci vreau un sfat ca sa intelleaga ca asta imi doresc...winking
bine mi-am dorit si suvite si m-a lasat sa imi fac dar r partea a doua, findca acum vreau pierce si nu la varawinking
UN SFAT CEVA? poate dau si fundabig grin

Răspuns Câştigător
| DennyxD a răspuns:

Incearca sa-i spui ca ceea ce iti place tie sa porti conteaza mai mult, deoarece uh suporti consecintele, nu ea. Spune-i ca tu iti doresti cu adevarat asa ceva, dar daca refuza nu face presiuni asupra ei.Las-o sa se gandeasca fara sa o sacai in fiecare zi sau gaseste o zi buna ca sa te lase. O zi in care e intr-o dispozitie buna sau aniversarea ta daca este pana la vara.Aa.sau poate chiar de 1 iunie o sa iti faca o surpriza si o sa te lase.
Fi intelegatoare si asteapta pana cand te va lasa. App. poti sa ii daruiesti si mici atentii, preferabil ceva handmade facut de tine:* o sa te aprecieze pentru astabatting eyelashes bft
o fundita daca te-a ajutat rasp mew?blushing

26 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mama draga, tu sti care este rostul unui piercing in limba? Este pentru marirea placerii partenerului la sexul oral! De asta vrei? Ca de frumusete nu cred ca se pune problema! Sa ramai cu sechele dupa ce se termina moda si-ti vine mintea la cap? Pune-ti pierce in buric.in ureche... unde vrei tu, dar sa fi sasaita si sa ti-se uite toata lumea in gura si sa stie ce faci tu cu ce ai in limba...eu zic sa te mai gandesti! Nu-ti pune o asa eticheta! Cauta sa-l pui altundeva, daca tot vrei sa-ti strici frumusetea naturala.

| zanesiprintese a răspuns:

Eu am avut... este groaznic! Primele 5 zile dupa ce mi-am facut gaura, nici nu puteam sa vorbesc apoi sa mananc, impingeam o bucatica de paine cat o falanga cu degetul sa o pot inghitii, beam iaurt cu paiul, numai sa pot manca ceva, apoi primele doua saptamani, salivam intr-una, mereu trebuia sa scot sunete ciudate sa nu imi curga saliva din gura, mai ales cand eram la scoala si ma uitam in caiet ce scriu!
Acum este alegerea ta, dar nu te sfatuiesc!

| Anda_5509 a răspuns:

Crezi ca iti vrea raul daca nu te lasa?!
Este mama ta, si gandeste, tu acum inca esti mica, nu esti coapta in intregime.
SI numai spun cat e de dureros

| darkeyes a răspuns:

Pune`ti pur si simplu. Daca te va vedea nu te va omori doar esti copilul eiwinking
O prietena de`a mea si-a pus pierce si mama ei nu a observat-o, pana cand si l-a dat jos pentru ca se plictisise de el.
Incearca sa te ascunzi un pic straight face... adica sa nu iti observe pierce`ul.Nu e asa de greu thinking
Bafta. Si daca nici asa nu reusesti atunci spune-i ca majoritatea fetelor de varsta ta au si ca ai vazut la ele si ca iti place si tie, ca o sa ti-l pui in conditii de maxima igiena... bla bla bla

Pa-pa :*

| Roby67 a răspuns:

Citeste raspunsurile intai la intrebarea asta: http://www.tpu.ro/......spunde-ca/

| multimoak a răspuns:

Un piercing in limba arata bine si provocator! Dar nu cred ca ai fi de acord sa induri durerea aia insuportabila. Eu nu am, in schimb imi terorizez urechile cu multi cercei!
Plus ca trebuie sa fii atenta sa nu se infecteze, de mancat nu vei mai manca vreo 2 saptamani decat zeama goala si gandeste te sa nu fie un moft. As opta pentru un piercing in nas big grin

| MoreTime a răspuns:

Totusi nu vad rostul in a-ti face un piercing. Ca sa fii "cuuuul" nu merita sa-ti infectezi gura cu nu stiu ce ace si sa nu mai poti manca o saptamana din cauza durerii... Consider ca nu ar trebui sa-ti convingi parintii sa te lase, pentru ca aici e spre binele tau sa nu o faci, nu are rost.
Dar daca tu chiar vrei, le poti spune ca asta iti doresti, sa te lase sa iti inveti lectiile din viata pe care o traiesti si nu din povesti si din stirile de la TV, sa simti consecintele unei actiuni si beneficiile.
Eu cand i-am spus mamei mele asta m-a cam lasat sa fac multelaughing...
Mult succes, tu alegitongue

| pitikaaaa explică:

Pff nu mai de scoala e vb si chesti gen sa ii fac pe plac sau sa fac compromisuri cu ea.winking nu merge
am incecat deja toate astea iar eu sunt genu de persoana car... face ceva in ea de scoala deci chiar nu e vb de scoala mami zice pur si simplu"NU findca nu vreau sa te vad gaurita"
as vrea ceva sa ii zic in care sa priceapa ca nu stiu e problema mea am incercat sa ii zic"ca e in gura si ca nu se vede, ca nici nu va observa ca ikl am" dar ea mereu zicea "nu". deci nu stiu ce as putea face.winking
si tin sa rpet faptul ca nu e vb de scoala aici

| pitikaaaa explică:

Nu se pune probleme nici la manka findca eu si asa nu prea manank

si la scoala am alta diriga si asta ne lasa.winking

| pitikaaaa explică:

Sincer nu ma intereseaza durerea as suporta orice
si nu e doar un moft sunt sigura de asta
si.cand vine vb de mankat am spus si o sa mai spun
eu nu prea manank deci nu e o problea.winking

| glamour_5213 a răspuns:

Pai incearca sa te descurci bine cu scoala... sai faci pe plac... dar no sacai la cap n fiecare zi de pierce, dar nici no lasa sa uite.
zii sati puna o conditie. ex: cand ai 5 de 10 te lasa. sau nu stiu... fai putin pe plac. dar nu mult ca apoi uita

Răspuns utilizator avertizat
| roxxy96 a răspuns:

Dar o sa te lase la scoala cu el? la chestia asta te-ai gandit? mama ta stie ca la vara esti in vacanta si poti sa iti pui.si nu cred ca mama ta va uita promisiunea facute pune-o sa promite ca te va lasa si atunci la vara vei avea pierce dar parerea mea ca nu prea e bine sa-ti pui in limba mai bine in nas sau la spranceana sau langa buza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io vreau sa-mi bat niste cuie in cap si tot asa nu ma lasa.si sufar mult.ca toti din cartier au cuie in cap numai eu am creer.iti dai seama? oare de ce nu ma lasa? te inteleg.pai daca in limba nu te lasa atunci in buric, clitoris si anus te lasa sa-ti bagi ceva? spune-i sa-ti dea voie macar sa-ti tai limba in doua.sa ai doua limbi.moaaama, ce misto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Threea.baiatul meu si-a pus in spranceana. dupa un timp s-a largit gaura si a intrat piulita su piele.si nu mai putea sa-l scoata. m-am chinuit eu, cu spirt, cu penseta, cu vreo doua labe peste ochi fiindca nu statea ca il durea. i l-am scos dupa mult chin.acum le are pe toate in vitrina, si-l pun sa le poarte.nu mai vrea.hai ma, ii zic ca iti dau voie nu e la misto.nu mai vrea.pacat,ca sunt din aur si sunt frumoase.cred ca o sa-i fac cercei fiicei mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama are dreptate, unde se fixeaza pierceul e zona reflexa pentru inima.pe limba ai zone ce corespund organelor tale interne.viitorul sot ce va spune? maru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff eu am pierce in limba si nu ma deranjeaza aproape de loc... m`am ferit de parinti 2 saptamani. am fost la o prietena. si acum ma simt f binelaughing)rolling on the floor il am de 1 antongue daca mai e ceva contact me : roxanick_tha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. Buna la toata lumea!

Am experienta in dat piercuri. Fac acest lucru de aproximativ 2 ani.

Ofer pierce la urmatoarele preturi :

- ureche : 20 de lei
- buza : 40 de lei
- limba : 50 de lei
- buric :50 de lei
Precizez ca nu dau in spranceana!

De altfel sprayul (lidocaina) anestezic este gratuit.

Daca doriti branula sau/si cercel va costa 10-15 lei in plus. (branulele sunt sigilate la fel si cerceii!)

Ma gasiti la nr. de tel : 0734352592 sau valeriavaleria01@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vrut tot asa.sa imi pun in limba.si am plecat in costinesti intr-o tabara.si in prima zi, mi-am gaurit limbalaughing. nu a fost dureros deloc.si nu am avut probleme cu limba umflata si dureri si chestii cum ziceau unii.si seara, am sunat-o pe mama si i-am spus, pe fundal se auzea motoru masinii,(tata vroia sa vina dupa mine)rolling on the floorok, era o gluma.nua fost prea incantata dar a inteles ca nu e mare lucru, si nu se vede daca nu vrei.adica nu te pune nimeni sa mergi cu limba scoasa prin casalaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vrut in buza si ma rugam de maikmea in fiecare zii...nu a vrut sa ma lase nicicum... dar pana la urma a cedat. i-am spus ca imi doresc cu adv un pierce si o sa il fac chiar daca accepta sau nu. si a acceptat spunandu`mi ca asta e ultima pe care o fac, si asa etonguehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am pirce in limba de ceva vreme facut de taicamio si nici vorba de mancat cu paiu sau alte prosti de genu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am in limba de 2 anibig grinbig grinmi am facut fara sa stie parintii mei. ei erau plecti din tara...cand am plecat eu la ei l au vazutbig grinbig grindar nu mi au interzis sa nu l mai port; mama o fost sup km 2 ore p mine si gatabig grin

| Im.GIulee a răspuns:

Esti exact ca o fosta prietena a mea la faze de-astea! Ea avea intr-o vreme media 10 pe linie. A aparut Tokio Hotel in viata ei, bv ei, aia aveau pierce in toate partile, a devenit perversa, obsedata de xxx si astfel de lucruri. Ea o manipuleaza pe maiksa si deja regreta cat a fost schimbata. Nu imi mai e prietena pentru ca mi se pare stupid cum s-a comportat thinking

| piroo a răspuns:

Dar de ce trebuie sa stie? adica o sa o convingi foarte greu, multe mame / parintii nu acepta chestiile de genul. tatuajele / pierceurile
Eu am pierce in limba de 1 luna. si parintii nu stiu nimic, o sa vreau sa imi dau si in spranceana... daca nu ma lasa pur si simplu ma duc sa mi-l dau si nu mai are ce sa spuna, o sa ma cert cu ea 2-3 zile dar o sa fie ok.
Greu o convingi.
Elianna, sasaita? nu, nu devii sasaita.
O sa mananci greu primele 2-3 zile. batand din picior dar o sa fie ok.

| Ndr27 a răspuns:

Daca e pe jumatate convinsa, si ii e frica pana ti-l faci. E la fel ca la mine. Am 13 ani.ce-i drept. Dar mi l-am facut si am venit cu el acasa. M-a intrebat usurata : " Gata? Ti-ai gaurit limba? " Eu : Da. Ea: Ai grija sa nu se infecteze happy. Cam asta ii era ei ...frica pana mi-l fac. odata ce l-am facut nu mai avea ce sa zica. Fa ca mine ..doar daca e pe jumatate convinsta.

| alle95 a răspuns:

Hehe eu am pierce de 6 luni si parintzii mei nu au nici o idee despre el deci nu stiu poti sa il ascunzi si din moment ce o data l-a aprobat, dupa ce o sa te vada cu el nu o sa comenteze prea multe, in caz contrar il ascunzi, asta daca chiar vrei.
poti sa iti alegi o bila de culoarea limbii sau transparenta si nu se vede atat de taretongue