| LoveMusic a întrebat:

Vreau să dau "burtica" jos.Adică, cam am grăsime/colăcei pe la burtă. Nu sunt foarte mari, bineînţeles.Nu sunt grasă deloc, doar am probleme cu burta. Aş vrea să fac o dietă echilibrată, nu înfometare completă şi exerciţii fizice (menţionez că nu ştiu să fac flotări big grin dar abdomene da). Ce ziceţi? :]

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu esti plinuta nu are rost sa tii dieta. Abdomenele sunt sfinte, cand este vorba de dat jos burta! Si cand slabesti ti se subtiaza si picioarele(!) si mainile...Asa ca mai bine faci exercitii, ca sa slabesti dirijat, doar acolo unde este nevoie!

| Mina a răspuns:

Pentru colacei sunt bune abdomenele, dar numai daca ii oferi locului "gras" caldura, asta insemnand sa iti pui curea specifica pe talie, sau folie. Evita grasimile, prajelile si mananca mai putina paine. Si nu uita de cei 2 l de apa zilnic. happy

| love44katyp a răspuns:

Renunta la dulciuri si grasimi, nu trebuie sa lipseasca fructele, legumele, painea(nu mai mult de 3 felii pe zi). Cat despre exercitii fizice... pune o bucata de ciolofan pe abdomen si fa cat mai multe exercitii - vei vedea cum transpiriwinking
Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, abdomenele executate corect sunt recomandate.
De asemenea, trebuie sa reduci consumul de dulciuri, fast food, bauturi carbogazoase.

| Alex_Alex_1997_NOXg a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate face abdomene cu o folie infasurata pe zona cu grasime si intr-o jumatate de luna maxim o luna nu se mai cunoaste nimic crede-ma eu asta am facut si intr-o jumatate de luna aveam si patratele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat.

| JokKer a răspuns:

Pai eu eram nu chiar grasa, aveam si eu burtica, nu tare mare, dar ma enerva. De aceea inainte de ora sase aproape cu juma de ora ma ghiftuiam si mancam cat doream, iar dupa aia deloc. Si uite cum am slabit. Asa am facut in timp de vreo trei, patru saptamani.SI A MERS.

| trilulilu_6197 a răspuns:

Deci de burta nu se scapa pur si simplu, adica nu poti sa faci exercitii doar pentru ea, trebuie sa slabesti din tot corpul nu doar de la burta.
Dar in fine.
Iti propun sa nu mai mananci seara decat inainte de ora 5, maxim 6. Dimineata o ora de alergat, alergare usoara, pauza de 2 min la fiecare 15 minute. Seara 2 serii a 50 de abdomene. 2 serii a 30 de genoflexiuni, si va trebuii sa inveti sa faci si flotari, chiar daca nu le faci bine incerca acolo, 2 serii ori 10 flotari.
Succes!

| Alex_Alex_1997_NOXg a răspuns:

Infasoara-ti o folie in zona care ai grasime si fa abdomene.

De preferat ar fi abdomenele cu ridicatul de picoare in sus, dar fara sa atingi podeaua cand le lasi in jos.
Trebuie sa fie o miscare continua.

| Alex_Alex_1997_NOXg a răspuns:

Infasoarati o folie pe abdome in zona cu "colacei"(grasime) si fa abdomene pana simti ca ti se rup muschi abdominali!