| Crs a întrebat:

Vreau sa fiu mai bronzata un pic. Ce crema autobronzanta m-ar ajuta? Ceva ce ati folosit si voi si a functionat. Si cat ar costa o sedinta la solar?

8 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Solarul nu este sanatos pentru piele, mai bine foloseste o crema autobronzanta.

Iti recomand pe urmatoarea http://atshopping.ro/product.php?id_product=104

| iuliana21 a răspuns:

La cluj in salonul la care merg eu e 1 leu minutul si fac orizontal.mai mult de 1. 5 lei nu are cum sa fie nicaieri minutul la solar. daca o sa faci recomand orizontal si minim 6 min.nu te dai cu nimic pana cand iesi din solar apoi mergi acasa si de dai de 2 ori cu crema de corp hidratanta. dus sau baie dupa maxim 3 ore. efect grantat

| love44katyp a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa folosesti solarul
Dar am niste sfaturi pentru crema autobronzanta:
1. incepe cu un dus sau o baie
2. foloseste malaiul, zaharul sau sarea de bucatarie pentru exfolierea pielii
3. nu uita de hidratare - valabil pentru fata cat si pentru corp
4. aplica autobronzantul - incepe cu fata : in strat subtire, uniform, cu miscari circulare, fine
SUCCES

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Fara solar, te rog...Nu te cunosc dar tin la sanatatea tuturorhee hee
Foloseste noile autobronzate de la avon, pana si pe mine m-au uimit, serios...Inca de la prima aplicare arati ca dupa o zi de plajasmug
Bafta, si renunta la solarbig grin
kiss

| camelia1812 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu mergi la solar...este foarte nesanatos pentru piele. cred ca mai importanta este sanatatea decat frumusetea (parerea mea)

| Missy_4860 a răspuns:

Expunerea indelungata la razele solarului duce la cancer de piele.Eu te sfatuiesc sa nu te duci din cauza efectelor pe termen lung. Poti folosi crema autobronzanta dar trebuie sa o alegi poate cu o nuanta sau doua mai inchisa decat pielea ta pentru ca altfel este foarte inestetica.Ca sa pari mai bronzata aplic-o in fiecare zi. Sfatul meu este sa o utilizezi pe cea de la Seventeen pentru ca este foarte bunawinking. Succes!happykiss

| paa a răspuns:

La solar stiu ca este destul de putin, in jur de 1. 5 lei
nu stiu exact, dar depinde de salonhappy

| hau2 a răspuns:

Nici eu nu am o parere buna de solar. hmm cred autobronzantele sunt cele mai bune, vreau sa-mi iau si eu zilele astea unu:X