| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar rimel, luciuri de buze, fond de ten si oja de toate culorile! Am vazut ca sunt si in magazine!
Sa imi comand de la Avon; de la Lady`s sau sa cumpar din magazine?
Cred ca pe piata st mai ieftine si nu am foarte multi bani!
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Gumitzza5 a răspuns:

Poi uita-te si pe reviste de prezentare a produselor de la Avon.etc.Uita-te si prin magazine, apoi fa o recapitulare unde ai vazut mai ieftine? De acolo iei.Si uite un pont:In revistele de prezentare de produse sunt tot felul de oferte, de scaderi de preturi si ofera si codourikiss.

4 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Buna,iti recomand sa cumperi din magazine ce ai nevoie pentru ca asa vei afla nuanta reala a unui gloss/ruj/oja fond de ten, poti testa acel produs, sa vezi daca iti place textura lui.iti recomand un site cu produse ieftine(oja e doar 6 lei, spre deosebire de avon unde e 12-14 lei, si e foarte buna calitativ)http://www.flormarcosmetics.ro/produse-cosmetice
si gasesti produse la standuri in mall-uri, hypermarketuri etc:)

| 1234567_7921 a răspuns:

Sa cumperi tot de pe piata ca sa le vezi in realitate noantele(la oja si la fond de ten si la luciu)

rimelul poti sa-l iei de la avon.ca e destul de bun
si daca vrei sa-ti cumperi atatea deodata banuiesc ca acum incepi sa te machiezi happy iti recomand pentru ineput un rimel maro daca ai parul imi eschis la culoare

La avon mai e un fons de ten bun care ti-l recomand se numeste Avon Calmin Effect parcathinking( mie mi s-a sters de pe tub)
e intr-o sticluta cu pompita si capac usor de manevrat si tine ff mult timp(cam 2 ani) dar e destul de scump intr-adevar (25-30 lei) dar nu se vede asa de tare cum sunt altele pe piata.

De la Lady nu stiu cum sunt ca nu cumpar!happy

| Francii99 a răspuns:

Eu as zice sa-ti iei mai bine d la avon/lady's/oriflame pentru ca eu numa de acolo-mi iau si nu am avut prb acum e decizia ta happy fundita:X:X?

| bibizsuzsi a răspuns:

Eu iti recomand sa comanzi de Avon.Sunt relativ ieftine dar bune.Eu nu am avut probleme pana acum cu produsele lor.
Cu cele de pe piata risti.iar de lady`s nu stiu ce sa zichappy.
Eu votez pentru Avon.