| ..::JB_love::.. a întrebat:

Vreau sa imi fac o suvita mov si vreau sa folosesc violet de gentiana pentru asta, insa sunt satena si nu stiu sigur daca o sa se prinda culoara.Nu vreau sa imi decolorez parul si am auzit ca daca nu fac acest lucru nu o sa imi iasa suvitelesad. va rog spuneti-mi cum trebuie sa fac!
Mulumesc anticipat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti doar o suvita cu violet pur. Daca vrei albastru fa-ti-l cu albastru de mitilena. Daca esti satena sau blonda, albastrul pus in apa de clatire(intr-un lighean)va da tenta de verde, iar violetul dizolvat in apa de clatire va da tenta de cenusiu.Grija la dozaj! Dar nu le folosi combinate.Si mai bine ai folosi rimel pentru sufite(toate culorile)sidefat.Nu este scump.