| Catiiiiiii a întrebat:

Vreau sa imi fac parul intr-un fel anume, nu stiu, nu cu placa nu cu rahat drot etc, vreau ceva o coada frumoasa prinsa cu clame, nu stiu happy am parul pana la umeri aproape, help plzz ofer funda

2 răspunsuri:
| astamika24 a răspuns:

Buna.clasica coada...mda.eu cred ca poti opta pentru mai multe coafuri de ex:iti prinzi parul cu un cleste la spate, o coditza intr-o parte, iti lasi parul pe spate si iti faci o codita impletita intr-o parte pe care o poti vopsi etc
http://www.divahair.ro/frumusete/coafuri_si_tunsori/5_coafuri_de_primavara
http://www.saloane-bucuresti.ro/......ta-in-2011
sper ca te-am ajutat

| faaalyoana a răspuns:

Daca ai parul lung si drept, fin etc.
Poti incerca o coada de cal si aia cu tapaj in crestetu capului...
Itit tapezi tot parul incepand din fata, se tapeaza de la radacina pana in crestet.Poi dai parul pe spate, iti prinzi cu un puf parul intr-o coada, si delimitezi coada in doua si tragi de par pana se foarmeaza in crestet sus o forma, o bombare a parului, o coama...fixezi cu clame din alea clasice, apoi cu fixativ, ci siguranta ti-ar sta bine.
Spor la lucru!