| Claudine a întrebat:

Vreau sa imi fac piercing in buric, iar peste vreo 2 luni merg la mare. Care sunt riscurile? Sau, ar fi riscuri la intrarea in apa de mare - dupa 2 luni de la facutul piercingului?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

In mod normal, in 7-10 zile locul ar trebui sa se vindece, asa ca nu ar trebui sa ai nicio problema peste 2 luni happy cand ti-l faci sa intrebi si cum trebuie sa ingrijesti locul, ca poate cred ca stii si nu-ti spun

7 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

In mod normal daca-ti faci piercing in buric o sa ti se infecteze imediat buricul si ai sa ajungi sa te operezi sau in cel mai rau caz sa nu se mai poata face nimic cu infectia!

| Claudine explică (pentru Cosminovici18):

Sigur ca acest lucru nu este obligatoriu, si sigur ca asta se intampla doar daca nu ai grija de el conform indicatiilor date de specialistul de la salon. Nu imi fac probleme de gen- oaai o sa trebuiasca sa ma opereez, pentru ca sunt o nespalata si nu stiu sa am grija de un piercing. Evident ca nu! Nu sunt atat de pesimista incat sa cred ca o sa mi infectez buricul pe viata. Multumesc pentru mesajul nefolositor.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Claudine):

Poate iti pui unul si in vagin!

| Claudine explică (pentru Cosminovici18):

Absolut! Tu vei fi primul pe care il voi anunta, dupa ce imi fac unul, inteligentule.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Claudine):

De abia astept!

| Claudine explică (pentru Cosminovici18):

Sunt convinsa!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Claudine):

Sa fii