| Anonim678903 a întrebat:

Vreau sa imi pun unghii cu gel,am ales modelul de pe net, dar cand ma duc la salon ii arat poza manichiuristei? sau de unde stiu ca poate sa mi-l faca?

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Trebuie sa stii ca modelele gasite pe internet nu pot fi realizate intocmai ca acolo, pentru ca salonul nu poate avea toate culorile din lume incat sa se potriveasca cu cea aleasa de tine; in plus, filtrele de pe internet schimba radical culorile; patul tau unghial este diferit fata de cel din poza si poate forma nu ti se potriveste tie; (adica poti avea unghii late sau evazate la varf, roase etc) modul de lucru poate sa difere si sa nu se ajunga la acelasi rezultat. Cand mergi, trebuie sa fi deschisa si sa ai si alte variante, sau sa accepti variantele propuse de tehnician daca acesta este unul bun. Daca cunosti persoana sau poti comunica undeva cu ea, ii poti trimite poza si iti poate spune daca se poate realiza la ea sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când îți faci programare întrebi dacă poate să facă orice model sau măcar ceva asemănător... dacă nu poate încerci in alt loc.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Când îți faci programare poți să-i arăți de dinainte modelul ca să-ți spună dacă poate să facă modelul respectiv sau nu. Dacă nu ai posibilitatea sea-i spui de dinainte din n motiv atunci poți să alegi mai multe poze care îți plac și sa-ți spună tehnicianul ce poate să facă. Eu personal când caut un model pe net nu mi le fac fix la fel ca în poză, schimb culorile, forma unghiilor, modelul etc pentru a ajunge la un rezultat final ce să mă satisfacă și să se potrivească cu forma unghiilor mele.

Un mic sfat: unghiile mari, late, rotunjite sau chiar păstrățoase li se potrivesc formele rotunde sau pătrate. Unghiile lungi, subțiri, curbate, li se potrivesc cam toate formele, dar în special pătrate, balerina, stileto(ascutit). Sper că te-am ajutat

| gabriela2201 a răspuns:

Ii arati poza si ii ceri sa-ti faca o unghie de proba

| AFivia a răspuns:

Da. Acum depinde si dacă știe să facă acel model.