| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi ziceti si mie o solutie pentru cosuri big grin Am auzit de Zynerit il am, si ma mai dau cu el, dar am intrerupt tratamentul, si de la un timp ma dau cu fond de ten pentru a le usca, sau cu Pimafucort ma mai dadeam, dar as vrea si altceva big grin

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se aplică fond de ten pe o piele bolnavă, da?
Aplică tinctură de propolis și demachierea să fie făcută cu un antiseptic, astringent.
Pa, pa.

| Bernoullie a răspuns:

Si eu acum doi ani sufeream de problema acneei. Aveam pe toata fata. Am citit undeva ca de la ciocolata se fac cosurile. O luna m-am abtinut de la ciocolata(nici macar o firmitura) si n-am mai avut nici macar un cos pe fata ! Asa ca,ia incearca tu o luna sa nu mai pui DE LOC gura pe ciocolata si ai sa vezi ca nu mai ai nici un cos pe fata.

| pwp a răspuns:

Eu stiu ca cel mai bun e zynerit!
prietena mea il foloseste, si a scapat de o mare parte din cosuri
Succes!love struck

| aaaa12345 a răspuns:

Upsi si eu foloseam ocazional fon de ten

| piciuk a răspuns:

Cine a zis ca fondul de ten usuca cosurile?

| teaaa a răspuns:

Nu te mai da cu fond de ten deoarece nu faci nimic altceva decat sa le inmultesti; consulta un dermatolog bun si o sa iti zica ce sa faci; poate trebuie doar sa le lasi a treaca de la sine, apropo crema de galbenele este foate buna pentru tratarea cosurilor sau a semnelor

| Laly_5095 a răspuns:

Buna.iti recomand Eridosis sunt super numai ca nu se gasesc in Romania eu le cumpar de la o persoana care le distribuie in toata tara.Sunt niste servetele cu antibiotic special pentru acnee si pete.