| Ralucafaur4 a întrebat:

Vreau sa ma fac reprezentant Avon

... dupa ce o sa ma fac trebuie direct sa comand? sau cum?

4 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Salut

Daca vrei sa devii reprezentant, e clar ca doresti sa beneficiezi de niste avantaje. Ai putea incerca sa plasezi cateva comenzi pentru a indeplini programul Avon Junior. Ai niste limite minime pentru fiecare dintre comenzi si daca le indeplinesti, vei primi produse gratis drept cadou. Trebuie insa sa indeplinesti regulile lor pe tot parcursul programului, doarece daca doar prima comanda va respecta regulamentul lor, iar a doua nu, pentru tine programul s-a terminat si nu mai conteaza daca revii in cea de-a treia campanie cu suma pe care ei o cer.

Se poate si sa nu vrei sa participi in programul Junior, pentru ca poate nu vei reusi sa strangi o comanda de suma pe care ei ti-o impun, dar nu e nicio problema.

Comenzile minime sunt de 120 de lei, dar nu e obligatoriu. Poti comanda si de mai putin, numai ca vei plati transportul si taxele de ambalare, deci nu e avantajos. La o comanda de 120 de lei, transportul e gratuit daca doresti sa vina coletul la posta si te scutesc de orice alte taxe.

Nu vei fi obligata sa plasezi comenzi in fiecare luna, si nu, nu te vor scoate din Avon pentru lucrul asta. Eu nu am mai plasat comenzi de mai bine de jumatate de an, iar cand am revenit cu o comanda, normal ca e blocata, dar coordonatorul tau va fi cel care va putea sa rezolve cu deblocarea.

Cel mai simplu, cauti un coordonator in orasul tau, care iti poate explica TOTUL despre Avon. Si cand ma refer la TOT, asigura-te ca iti spun si de ofertele pentru rprezentanti, adica cele de care doar tu vei putea beneficia la preturi mult mai mici. Eu una nu am stiut foarte mult timp ca imi puteam lua produse mult mai ieftine.

Fii pregatita cu intrebari pentru coordonator daca doresti sa intri in Avon.

Succes

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! După ce te inscrii la Avon trebuie sa comanzi produsele lor doar asa i ti poti ține contul activ, daca timp de 3 luni de la data înscrierii nu ai plasat nicio comandă la ei te scot ei de la avon si i ti blochează contul, tu cand te inscrii poti lua si cataloage si incerci sa le prezinti colegelor de clasa daca esti la scoală sau colegelor de serviciu, vecinelor, in deosebi Avonul se adresează femeilor ca de aceea si zice Avon the company of woman.Tu vei avea un cod de inregistrare la avon si o zonă, tu cand comanzi scrii codul de reprezentant si zona din care faci parte, ce varsta ai?

| Valentyn_Vally_2003 a răspuns:

Daca te vei face reprezentant Avon, cei de la firma îți vor da în fiecare lună cărți cu produsele lor... datoria ta că reprezentant este acea​ de a da oamenilor cărțile sa își aleagă ei ce vor și apoi când de strânge mai multe produse tu vei da comanda pe care a vei plati din bani de pe produse...dar să lom in evident că vei fi platit ci o mica suma care de schimba după suma comenzi

| Madalincik1 a răspuns:

Tias sfatui sa intri in echipa mea de reprezentanti. Putem lua legatura si sa-ti explic totul.