| ella_7332 a întrebat:

Vreau sa ma ingras intr-un timp scurt!

voi ati fost in aceasta situatie? cum ati rezolvato?

eu am chiar o problema cu asta am 14 ani si 44 kg mentionez ca nu mi-a venit inca ciclul... va rog sa ma ajutati big grin

funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa tii cont de faptul ca este foarte important sa nu sari peste nici-o masa a zilei.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti(mici sau medii), spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate(sunt bogate in calorii, dar nesanatoase). Daca simti ca ar mai trebui ceva, poti consuma cate un sanwich intre mese, iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun), fructe uscate, nuci, alune sau fistic. Daca dupa cateva luni(minim 3) nu se observa nici-o diferenta, e posibil sa fii genul de persoana care nu poate lua in greutate.

10 răspunsuri:
| laura23 a răspuns:

Sincer, eu cred ca tie iti e rau straight face
de ce vrei sa te ingrasi? si eu sunt slaba, am aceeasi greutate ca tine si am 18 ani
Arati foarte bine asa, multe fete si-ar dori slueta ta. Din cate vad esti destul de inaltuta, ai putea fi fotomodel

| adutzadragutza a răspuns:

Iti zic eu ceva eficent. Nu manca dimineata, si mananca mai mult seara, dupa ora 6, ca daca faci asta iei mai multe clorii. Mananca dulciuri si manacre de fast-food, si mai e si buna happy
AAA si fa mai putina miscare, stai mai mult la calculator si priveste la tv si mananca floricele, manactul la tv ingrasa happy dar ps : ai grija sa nu te ingrasi mai mult decat vrei tu happy ps : nici mie nu mi-a venit happy

| AnnaMaariia a răspuns:

Stai lunistita...si eu am 14 fac imd 15 si am vreo 46 kg si sunt numa bine.ciclul tau o sa apa nu-ti face griji, am colege care sunt si ma slabe ca mine...asa ca stai linistita

funda?

| TrustMe a răspuns:

La 14 ani nu ti-a venit ciclu? poate esti baiat

| EVA_7591 a răspuns:

Baga la greu dulciuri si fast-food(dar ai grija ca s-ar putea sa te imbolnavesti)mai bine ramai cum esti, alti vor sa slabeascalaughingsi nu reusesc si u sa te ingrasitongue

| RiRihXd a răspuns:

Mananca de mai multe ori pe zi si mult.Fii cat mai lenesa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai dori să te-ngraşi, când arăţi foarte bine aşa cum eşti? Tu eşti în poza de la avatar, nu? Eşti o scumpă, cu timpul vei mai pune pe tine ceva ceva, fi liniştită! happy
O seară de vis!

| Faηta a răspuns:

Stiu ca sunt baiat si ca nu ar trebui sa ma bag in chestii de fete.
Ciclul vine de la el, nu conteaza ca nu ti-a venit, o sa vina el odata si odata...

Cat despre ingrasare, de ce vrei asta? Ai o greutate perfecta pentru varsta ta.
In fine, daca chiar tii sa te ingrasi, incearca sa bei mai multe sucuri(Coca-Cola), sa mananci fast-food si sa mananci mai mult acasa, in general seara, si eventual, daca nu ai, sa-ti iei un cantar electric pentru a urmari evolutia greutatii tale.

Succes.

| vasilevaleriu a răspuns:

Cred ca glumesti cu ingrasatul.
Cate kg ai vrea sa ai la ani tai.

| ulisa a răspuns:

Stai linistita pentru ca si eu am avut o prietena care era foarte slabaaa si toti ii spuneau ca e prea slaba si etc. dar cand i-a venit ciclul menstrual a inceput sa se ingrase si sa ii se accentueze formele si acum toti baietii intorc capul dupa ea. daca vrei sa te ingrasi incearca sa mananci mai mult sau sa mananci mancare care contine grasimi mai multe, respectand fiecare masa a zilei.