| MituPitu_3301 a întrebat:

Vreau sa ma tund scurt(acum am parul lung)dar mi-e frica ca nu-mi va placea cum imi sta si ca voi regreta! Ce sa fac?
De cand ma stiu am avut parul lung dar simt ca trebuie o schimbare de infatisare.As vrea sa pot vedea cum as arata dar asta e un motiv suficient de bun?

6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Draga MituPitu, daca vrei o schimbare, nu mai sta pe ganduri. Hotararile spontane dau mereu cele mai bune rezultate. Daca nu vrei sa renunti la lungime, poti opta pentru coafuri noi. Arunca o privire aici: http://www.divahair.ro/frumusete/coafuri_si_tunsori si poate te vei hotari si asupra unei tunsori. Spor sa ai!

| alexandra_8659 a răspuns:

Fa un exercitiu de imaginatie. happy Si asa iti vei da seama. Sau pune pe cineva apropiat, si in care sa ai incredere, sa te imagineze. Ca sa iti spunem daca iti va sta bine trebuie sa ne dai mai multe detalii: despre forma fetei, cum vrei sa fii, etc...happy

| Andreea50 a răspuns:

Tunde-te oricum dar nu scurt. O sa regreti. Poate nu pe moment, dar dupa ceva timp iti va parea rau si-l vei vrea lung din nou. Si crede-ma. Creste foarte greu. Daca spuneai ca vrei o schimbare de look, eu iti recomand sa ceri parerea unei coafeze. Intreaba o coafeza ce-ti propune. Ea va sti mai bine. Mult succes.

| me a răspuns:

Ce spui de un bob asimetric cu breton lateral? mie intotdeauna mi-a placut coafura asta pentru ca da foarte bine pe aproape toate tipurile de fata. Bineinteles recomandarea pe care am gfacut este pentru parul drept, daca ai parul ondulat singura varianta este sa-l tunzi pana la umeri pentru ca dupa aceea se onduleaza de la sine. daca insa tai parul ondulat prea scurt el se va ondula rau si vei arata ciudat. oricum succes in alegerea unei coafuri bune.

| Miss_8205 a răspuns:

Eu zic nu te tunde foarte scurt... o sa regreti ...cum regrett si eu akumaaaaacryingcryingcrying asta credeam si eu ca trebuie o schimbare tongue si in primele zi era super da dupa aia oribil:-&

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net Cosmopolitan Virtual Makeover 2 (e un program pe care-l descarci) si acolo iti pui o imagine cu tine si iti alegi ce tip de par vrei sa incerci daca iti sta bine te poti tunde dupa aceea sau incearca sa mergi la un salon unde iti pot arata pe calculator cum iti va veni cu noua coafura inainte sa te tunzi! Uite poti face asta si online aici http://www.cosmopolitan.com/......hairstyles (dar prima varianta sau a doua varianta sunt mai bune).