| Stefania a întrebat:

Vreau sa-mi dati niste idei ca sa pot face un decor in camera, adica sa fie de mana sa tai ceva sau sa fac tablou de mana sau sa fac ceva pe oglinda sau pe perdele ceva modele! Idei plsss `! Ceva foarte frumos ca sa mearga cu rozul `!
Si vreau sa mentionez ca dau fundita`happy

Răspuns Câştigător
| 009 a răspuns:

Poti sa faci pe o bucata de polistiren(sau ceva mai tare pal daca ai)un fel de afisier(il invelesti intr-o bucata de baterial sau in tapet dar cred ca merge si infolie de inpachetat cadouri si dupa cu ajutorul unor bucati de material taiat mai subtire[ca un fel de pamblici]si il faci ca un caiet de mate[pui doua pambligi orizontal si 2 vertical]bine daca e mai mare poti sa pui mai multe

si pe el poti sa pui tot felul de poze desene ce iti place tia

sau poti sa colechionezi pietre(le strangi din locurile in care te duci)

1 răspuns:
| zuzumic a răspuns:

Eu de exemplu mi-am "tapetat" dulapul adica am avut o foaie de impachetat cadouri cu niste imagini simpatice cu ursuletzii pe care i-am decupat si apoi i-am lipit unul langa altul in asa fel inact par ca vorbesc si se joaca intre ei... poti sa scoti niste imagini la imptimanta si sa faci acelasi lucru,

AM BUZELE MELE PE PERET :M-am dat cu ruj rosu aprins si pe langa intrerupatoru de lumina am "sarutat" peretele (au iesit bine)

poti merge la geamgiu si sa il rogi sa iti dea bucati de oglina de care nu mai are nevoie si pe care oricum le arunca si le poti lipii cu silicon de perete sau de usa intr-o forma ciudata

daca iti place sa pictezi ia cateva pensule de marimi si forme diferite cateva vopsele sau acuarele si pe post de panza ia perete sau usa