| Roxana_2776 a întrebat:

Vreau sa`mi pun unghii falsebig grin.
si... nu stiu cu ce...
eu m-am gandit ca le lipesc cu oja... o sa stea?big grin.
Fundoi.

10 răspunsuri:
| Madalina1455684 a răspuns:

Bunahappy
Pai cu oja nu stiu sigur daca o sa steathinking
Dar daca vrei sa iti stea mai mult timp poti sa le lipesti cu Picaturahappy
O sa iti tina mai mult timphappy
Sper ca ti.am fost de ajutorbig hug
Succes:*

| simiiii a răspuns:

Bunahappy! O sa stea dar putin si o sa fie naspa, incearca cu picatura sau du-te la farmacie si vezi ca sunt anumite substante fabricate special pentru unchii false si nu te costa mult sincer.happy

| DixieIsCrazy a răspuns:

Am incercat eu...stau putin, dar dupa aia se dezlipesc, si in plus se vede urat

sper ca te-am ajutatwinking{funda?}

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de calitatea ojii.Nu iti recomand sa folosesti superglu sau prelandez! Poti folosi din acela special, e mai bun ala lichid ca nu distruge unghiile.Intai iti dai unghiile cu lac apoi cu lipici special ca sa nu se deterioreze unghia si sa nu iti influenteze cresterea unghiei sub piele.Asa mi s-a intamplat. Sper ca ti-am fost de ajutor ...Nu cersesc funda dar intreb si eu... Pot primi o fundita?

| Fluture a răspuns:

Buna.
Nu o sa stea cu oja.
Lipeste-le cu superglue sau picatura. big grin

| bunny112 a răspuns:

Eu nu cred ca vor sta lipite cu oja, cind iti vei spala mainile cu apa calda la sigur se vor desprinde.mai bine mergi la un salon ca sa ti le aplici cumtrebuie.

| i0ana a răspuns:

Depinde la ce fel de unghii false te-ai gandit...dar oricare ar fi alegerea ta, ma indoiesc ca vor sta lipite cu oja.Eu am avut astfel de unghii timp de vreo 5 ani, erau din gel, aplicate la salonul de manichiura.Pot sa ti le recomand deoarece sunt foarte rezistente si arata destul de natural in comparatie cu alte variante.Trebuie doar sa mergi din nou la salon la fiecare 3 saptamana. Cele pe care le gasesti in comert, de lipit, ar trebui sa contina si adeziv special.Bafta, dar totusi ia in considerare faptul ca unghiile false afecteaza aspectul unghiilor tale naturale, si in plus se poarta "natural" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu o sa stea! Daca cumperi atat tipsuri cat si unghii obisnuite care acopera toata partea naturala iti trebuie un lipici special. Nu cumpara de la magazine fiindca sunt prea scumpe, in opinia mea (pana in 30 lei uneori). Mai bine ia de aici http://www.goldnails.ro/tipsuri. E doar 6 lei.
Si NICIODATA sa nu pui superglue sau picatura ca o sa-ti distrugi unghia permanent!

| Karinakari99 a răspuns:

Nu o sa stea prea mult timp.

| tania_9667 a răspuns:

Draga Roxana unghiile false nu se lipesc cu oja sau super glue nu nimic din toate astea. daca esti din ploiesti contacteaza-ma 0722556087 eu sunt manechiurista dar pun unghii false mie asta imi place sa fac www.unghiiperfecte.ro o zi minunata iti doresc