| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să port o bluză maro,dar nu ştiu cu ce culoare trebuie să mă machez, am parul blond şi ochii verzi spre albastri.Mă poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

Dacă te încăpăţînezi să te dai doar cu albastru în jurul ochilor tăi albaştri, greşeşti amarnic. O regulă a machiajului zice să nu folosim farduri de exact aceeaşi nuanţă ca şi irisul. Asta va estompa, de fapt, culoarea ochilor şi va duce către un efect şters. Dacă vrei să scoţi culoarea ochilor în evidenţă cisteste mai multe aici:
http://www.fetelespun.ro/articole/machiaj-pentru-ochi-albastri/

| h3r a răspuns:

Buna.
Merge cu negru, roz pal sau un maro dar sa nu fie mat.

Take care.

| BoDoGFX a răspuns:

Ai face ok sa optezi pentru o palatea ce bate spre un maro inchis pentru pleoapa in combinatie cu un roz pal si nu uita sa deschizi partea de sub spranceana happy

| roana22 a răspuns:

Cu albastru!