| soraGrime a întrebat:

Vreau sa stiu si eu care e diferenta intre demachiant si gel de curatare. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| andreirapid a răspuns:

Machierea este atunci cand o fata doreste sa isi ascunda frumusetea!
Demachiantul o aduce la aspectul de dinainte.

| 123lalala a răspuns:

Gelul de curatare:Actiune: Purifica si curata eficient tenul fara sa-l usuce. Cu o formula fara sapun, indeparteaza eficient impuritatile, excesul de sebum si machiajul.
Mierea, un agent nutritiv natural, contribuie la mentinerea echilibrului optim de hidratare al pielii, iar Arnica purifca si revigoreaza pielea. Astfel, tenul tau este curatat eficient si luminos, lasand o senzatie placuta de improspatare.

Aplicare: Se aplica zilnic, dimineata si seara, pe fata umeda prin masaj usor, circular, evitand zona sensibila a ochilor. Se clateste cu apa calduta. Se aplica apoi o crema de fata Bioten potrivita nevoilor tenului.
Pentru demachiant uita-te la acest link:http://www.one.ro/beauty/machiaj-ten/totul-despre-demachiant-6405637
fundita?