| janeD0oe a întrebat:

Vreau si eu idei de machiaj. m-am facut de curand bruneta din saten deschis si e cam brusca schimbareatongue am ochi albastri si pielea deschisa fundita evident

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Incearca pentru ochi, nuante neutre de fard argintiu, roz, lila, bej, piersica (pentru zi) si smoky eyes negru si gri, indigo, violet sau alte culori stridente (pentru seara). Foloseste creion de ochi sau tus maro inchis, negru, verde, albastru. Foloseste rimel negru, blush roz spre rosu si ruj sau gloss in nuante de mov, rosu zmeuriu sau culori deschise sau nude daca te-ai machiat strident la ochi. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| pwp a răspuns:

Pai culori deschise, cum ar fi roz deschis, bleu...