| tanea2607 a întrebat:

Vreau si eu sa am unghiile mai tari? stiti ce poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| RoxyLaLa a răspuns:

Buna.

In primul rand daca iti rozi unghiile, incerca sa nu le mai rozi pentru ca niciodata nu o sa ai unghiile tari daca le rozi.
Spala-ti unghiile si apoi da-ti cu lac intaritor pe ele.Si taie-ti unghiile drepte.
Le mai poti tine in zeama de lamaie si se vor intarii.
Le mai poti tine in ulei de masline 10 minhappy.

Sper ca ti-am fost de ajutorhappy.

6 răspunsuri:
| ことみ a răspuns:

Un lac pentru intarire.

| roxxy_1971 a răspuns:

Pentru intarirea unghiilor
Solutia se realizeaza din: 1/2 cescuta de miere, ulei, 1 galbenus, 1 praf de sare.
Se amesteca ingredientele si se aplica solutia pe unghiile curate. Repeta o data la 3 zile, cam 15 zile
Funda?:Xsmug

| Alessia_7956 a răspuns:

Incearca un intaritor de unghii cu calciu

| Dash a răspuns:

Mananca mai mult calciu.

| Rebbbeca a răspuns:

Te ajut eu.Foloseste lac de unghii.Dar cel mai bine ar trebui sa vorbesti cu cineva(un doctor) se poate sa ti se intample ceva la unghii.Zic si ewo.Dar lacul de unghii iti va face bine.Si app:daca folosesti solutie de uscat unghiile, nu mai face asta.Ti se strica unghiile in interior(big grin)

| ikram a răspuns:

Foloseste o crema pentru intarirea unghiilor http://atshopping.ro/product.php?id_product=94