| Gumalamanaazecea a întrebat:

Vreun sfat pentru a creste unghiile mai repede? Macar cativa mm pana incepe scoala. Am unghiile destul de lungi, cam asa http://revistabulevard.ro/wp-content/uploads/2012/11/ung hii8.jpg dar mi-am rupt din greseala unghiile de la inelar si degetul mic, mana stanga. mi s-au rupt din carne si mi-a curs putin sange, dar nu vreau sa le tai pe celelalte. ceva solutii sa imi creasca repede?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite,
http://www.tpu.ro/beauty/ce-sa-fac-ca-sa-imi-creasca-unghiile/
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de la farmec solutia pentru exfolierea unghiilor cu vitamina b5, imi cresc unghiile repede, tari si nu se exfoliaza.
Am citit pe ici pe colo ca unghiile trebuie sa fie moi dar imi e imposibil, imi blestemam unghiile cand erau moi si tot se indoiau.

| AvaAvram a răspuns:

Taie ff putin din ele si vor creste repede.
happy

| Gumalamanaazecea explică (pentru AvaAvram):

Nu am ce sa tai din ele ca sunt rupte din carne. si nu vreau sa le tai pe celelalte, asta e ideea. eu am nevoie sa-mi creasca cele 2 unghii de la mana stanga, macar pe jumatate din cat au crescut celelalte, sa le aduc apoi la aceeasi marime.