| AcidCuSange a întrebat:

Vreun tratament pentru a scapa de cosurile de toate felurile (negre, albe, de toate felurile...), chiar si de acelea de sub buza de jos? Funtitsabatting eyelashes

5 răspunsuri:
| KidOoNh a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele chatterbox Oricum, cea mai importanta e igiena!

Răspuns utilizator avertizat
| CybeRAthlete a răspuns:

Parerea mea este sa consulti opinia unui dermatolog, nu e de gluma cu pielea fetei, este foarte sensibila, sa nu regreti pe urma din cauza unor sfaturi gresite.
bafta

| Kat123456 a răspuns:

Pai este destul de greu am auzit o gramada de tratamente care au dat roade la prietenii mei cum ar fi : date cu spirt pe fata, fa o pasta din 3 pastile de aspirina peste care pui o lingurita de apa pe care o pui pe fata de 2 ori pe zi si o lasi 15 min sa actioneze, s-ar putea sa ti se usuce pielea asa ca poti folosi Vitamina A uleioasa ( se gas. in farmacii), iar pentru pct negre sunt bune produsele de la ClearSkin sau Yves Roche, dar eu am incercat o gramada dar la mine nu prea au mers am un ten mai dificil, asa ca eu merg acum la un dermatolog da ii privat nu stiu daca se gaseste si in alte orase se numeste Laurus medical, chiar incep sa se vad rezultatele dar am 6 sedinte si costurile sunt destul de mari pentru ca ei iti dau si niste creme de-ale lor care costa cam 50lei clioterapia ii tot atat da nu la toate sedintele ii acelasi pret daca iti face numai clio platesti numa 50lei daca iti da si creme mai mult oricum succes in lupta cu cosurile ( la mine chiar se vad rezultate) funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit undeva ca poti sa iti faci o masca cu mere si miere...sa razi vreo 2 mere si sa amesteci cu putina miere. Nu am testat pana acum aceasta varianta, dar merita incercat. Si inca ceva: conteaza foarte mult alimentatia! si eu de exemplu am probleme f mari cu cosurile deoarece beau f multa cola(toxinele din ea se elimina prin piele)...trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa. Si asta ca un sfat: Sa nu iti storci cosurile, sa nu le "bati la cap" ca sa zic asa. Am facut si eu greseala asta si in loc sa le storc/elimin, le-am facut mai "vizibile"